İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Havaalanı İş İlanları

09.06.2017

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizde havacılık sektörü gün geçtikçe gelişmektedir. Ayrıca çok sayıda şehirde alt yapı çalışmalarının artması da havaalanlarının gelişmesi konusunda büyük bir rol oynamaktadır. Artık geçmişe oranla çok sayıda ilde havaalanı bulunmaktadır. Havacılık çok detaylı ve önemli bir iş olduğu için havacılık sektöründe çok sayıda meslek bulunmaktadır. Bu yüzden havaalanına gidildiği zaman çok sayıda farklı işi yapan insanları görmek mümkündür.

En basitinden örnek vermek gerekir ise; uçağa bineceğiniz zaman otobüslerle uçağa sevk edilmeniz için otobüs şoförüne ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra otobüs haricinde uçağa tünellerden de binmek için tüneli uçağın kapısına yerleştirecek olan teknisyen işçilere de ihtiyaç vardır. Ayrıca uçağa valizlerinizin ve çantalarınızın aktarılması, uçağa yakıt yüklenmesi, uçağın temizliğinin yapılması, uçağa erzak aktarımı, uçuştan önce uçağın teknik bakımı için çok sayıda işçi, mühendis, teknisyen gibi personellere ihtiyaç oldukça fazladır.

Dolayısıyla bir havaalanın açılması çok sayıda insana istihdam imkanı sunmaktadır. Ayrıca havaalanında çalışmanın çeşitli avantajları da bulunmaktadır. Öncelikli olarak yapılan iş çok ciddi olduğu için bu durum maaşlara da yansımaktadır. Havacılık sektöründe önemli görevler üstlenen kişilerin maaşlarının yüksek olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir sorun ya da ters durum olmadığı sürece işlerin kalıcı olması da en büyük avantajlar arasında yer almaktadır.

Özellikle İstanbul İzmir Havaalanı İş İlanları 2019 gibi havacılık sektörüne ait işler çok dikkat çekmektedir. Havalanında çalışabileceğiniz çok sayıda meslek grubu bulunmaktadır. Eğer eğitim düzeyiniz ortaokul ya da lise bir seviyede ise havaalanın içinde; temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, barista, bilet satış danışmanı, vize – pasaport görevlisi, gişe görevlisi, bilgi masası çalışanı gibi çok sayıda alanda çalışma imkanına sahipsiniz.

Bunun yanı sıra eğer ön lisans ya da lisans mezunu iseniz KPSS sınavı ile atanarak çeşitli havacılık mesleğine sahip olabilirsiniz. Bu esnada üniversitelerde okuduğunuz bölümlerde çalışacağınız alanı belirlemek hususunda önemli bir rol oynamaktadır.

İSTANBUL 3. HAVALİMANI İŞ İLANLARI

Yapımı hala devam eden İstanbul 3. havalimanında şu anda çok sayıda işçi çalışmaktadır. Ancak bu işçilerin büyük bir çoğunluğu dönemsel yani geçici işçidir. Çünkü bu işçiler, mühendisler ya da mimarlar, İstanbul Üçüncü Havaalanı yapımından sorumludurlar. Ancak üçüncü havalimanı açıldığı zaman çok sayıda kalıcı personel, işçi ve memur ihtiyacı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Nazım uçar dedi ki:

  Slm ben manisadan nazım 35 yasinda bekar biriyim e arti a2 ehliyetim var iş arıyorum devamlı bi iş ariyom seyahat engelim yok

 2. oguzhan dedi ki:

  meslek lisesi

 3. Fatih kozak dedi ki:

  Ben tiroktor sofotuyum herturlu tiroktoru kullanirim hava allinda kullanirim

 4. Ankara dedi ki:

  Sema yigitoglu ben havaalanı da temizlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum ankara da yasiyorum