İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alımı 2016

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuru neticesinde Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 adet kaymakam adayı alımı yapılacağı bildirilmiştir. Alımlar sınav ile gerçekleşecektir ve ilanın tam metninde ise sınava giriş şartları, adayların yapması gereken işlemler sırasıyla belirtilmiştir. Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak şartı ise en önemli koşullardan biri olarak görülmektedir. Sınav ücretiyse 150 TL olarak belirtilmiştir.

icisleri-bakanligi-100-kaymakam-alimi

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

– 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A ile 657 sayılı DMK’nın 48/A maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak.

– 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (01.01.1981 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

– Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

– İlanda belirtilen üniversite bölümlerin birinden mezun olmak.

Sınav ise 17 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da yapılacaktır ve saat 09.30’da başlayacaktır. Sınavda sorulacak en az soru sayısı ve cevaplama süresi: 40 soru için 100 dakika olacaktır. Adaylar başvurularını, 2 Kasım 2016 – 10 Kasım 2016 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Başvurusunu yapan ve sınav ücretini yatıran her aday için ÖSYM tarafından, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Adaylar sınava, sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı/süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir.

Sınav için gerekli olan iki adet kurşunkalem, silgi, kalemtıraş, peçete her bir aday için ÖSYM tarafından temin edilecektir. Tüm adaylar, 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine ve diğer ilgili mevzuata uymak zorundadır. Sınav bina/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir. Kamera kayıtları gerektiğinde kanıt olarak kullanılacaktır.

Sınav konuları, sınavın değerlendirilmesi ve diğer tüm hususlar için ilanın tam metnine göz atabilirsiniz. Böylelikle İçişleri Bakanlığı kaymakam adayı alımı ilanı hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.