İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İstanbul’da 6 Ekim Salı Okullar Tatil Mi Edilecek ? Son Dakika

İstanbul’da Yarın Okullar Tatil Mi Edilecek ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere 6 Ekim İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu olarak tarihte önemli bir yere sahip gün olarak biliniyor. Ülkemizin şuan en kalabalık ve en önemli illerinden birisi olan İstanbul’un İtilaf devletlerinin  işgallerinin sona erdiği gün 6 Ekim 1923 olarak biliniyor. Şükrü Naili Paşa komutasındaki 3. Kolordu’nun resmen sonlandırmasının ardından her yılın 6 Ekim’i böylece İstanbul’un kurtuluş günü olarak belirlendi ve kutlanmaya başlandı. Durum böyle olunca Salı günü yani yarin Öğrenciler okula gidecek mi yoksa Resmi tatil mi verilecek merak konusu olmaya başladı.Murat Kazanasmaz, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada okulların yarın tatil edildiğini belirtti deniyor ancak şuan için bu şekilde bir twit söz konusu değil.

6 EKİM OKUL TATİLİ

İSTANBUL VALİLİĞİ NE DİYOR ?

Hürriyet gazetesinin haberine göre Murat Kazanasmaz, Twitter hesabından İstanbul’da okulların yarın tatil edileceği yönünde bir açıklama yaptı. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi şuan bakıldığında bu şekilde bir açıklama söz konusu. En önemlisi de konu ile ilgili en önemli karar mercii olan  İstanbul Valiliği’nden ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Valiliğin önümüzdeki saatlerde açıklama yaparsa konu güncellenecektir.

OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ ?

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle okulların tatil olması gündeme geldi. Ancak okullar daha henüz yeni açıldı ve öğrenciler yeni yeni adapte oluyorlar. Durum böyle olunca özellikle de en fazla öğrenci İstanbul’da olduğunu düşünecek olursak bu şekilde bir tatil olması yine adaptasyonu olumsuz şekilde etkileyebilir. İstanbul’un düşman işgalinden kurtulması okulların kesin tatil edileceği anlamına gelmiyor.Şunu da belirtelim ki yeni mevzuata göre mahalli kurtuluş günleri resmi tatil olarak verilmiyor.

TATİL YOK

Yeni orta öğretim ve ilköğretim yönetmeliğinde, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanuna hakkında bir düzenleme yapıldı. Geçen yıl 6 Ekim’de Resmi tatil uygulandı ancak bu uygulamada geçen yıl değişiklik yapıldı.Bu kanunda, mahalli kurtuluş günlerini tatil olmasına dair bir düzenleme yoktur.

İlgili Madde: Resmi tatil günleri
Madde 14- (1) Okulların hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki resmi tatil günleri 17/3/1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile 5/5/2012 tarihli ve 28283 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümlerine göre belirlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir.

İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMASI

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklama: 06 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili olarak; okullarımızın tatil olup olmadığı hakkında tereddüde düşüldüğü görülmüştür. 06 Ekim İstanbul’un kurtuluşu ile ilgili planlanan törenler icra edilmekle birlikte aynı gün tüm okullarımız eğitim öğretime devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan 60 Yaşını Dolduran ve Emeklilik Bekleyene Borçlanma İmkanı başlıklı makalemizde 60 Yaş Üzeri Eksik Primi Olanlar Emeklilik Hakkı, 60 Yaşını Doldurmuş Emeklilik Bekleyene Müjde ve Emekli Kendi Prim Borcunu Ödeyecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.