İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı Açıktan Sivil Memur Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2015 Açıktan Sivil Memur Personel Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı, yapmış olduğu duyuru neticesinde 2015 yılında açıktan sivil memuru alımı yapacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı bu kapsamda; zabıt katibi, mütercim, matbaacı, uzman, psikolog, tekniker, aşçı, kaloriferci gibi meslek gruplarından olmak üzere toplamda 22 adet sivil memur alımı yapacağını bildirdi. Kuruma açıktan alınacak sivil memur kapsamında başvuru yapacak adayların KPSS şartını taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra her unvana ait özel nitelik şartları aranmaktadır. Bu yüzden örneğin; uzmanlık için başvuruyorsanız uzman unvanı aranan nitelik özelliklerini detaylı bir şekilde okumanız gerekmektedir. Aynı şey diğer unvanlar için de geçerlidir.

JANDARMA-GENEL-KOMUTANLIGI-SIVIL-MEMUR-ALIMI

BAŞVURU ŞARTLARI

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b. 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2014 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.

c. Başvuru işlemlerinde; 1. Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü, 2. ÖN LİSANS mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü, 3. Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.

d. İlân edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2014 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2014 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.

e. Merkezi sınava (2014 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

f. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

g. Erkek adaylar için; Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

h. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri asker hastanesinden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.

i. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

j. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak gibi şartlar aranmaktadır.

Başvurular 4 Aralık 2015 tarihinde saat 09:00 itibari ile başlayarak 28 Aralık 2015 tarihinde saat 17:00’da sona erecektir. Başvurular sadece Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sayfası web adresi sitesi olan www.jandarma.tsk.tr adresinden yapılacaktır. Adaylar başvurularını sadece bir unvan üzerinden yapabilecektir. Başvuru sonuçları ise 11 Ocak 2016 tarihinde yine Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi sitesinden duyurulacaktır.

SINAVA GİRİŞ İÇİN İSTENEN BELGELER

a. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti (öğrenim durumları, unvanların karşısında belirtilen okulların bölümleri ile aynı olacaktır, denk olanlar (bölüm isminin değişmesi v.b.) veya yurt dışında öğrenim görenler için, Yüksek Öğretim Kurulundan alınmış denklik belgesi eklenecektir).

b. Adaya ait (2) adet nüfus cüzdanı fotokopisi , aslı adayların yanında bulunacaktır.

c. İstenilen öğrenim durumuna göre girilmiş olan 2014 KPSS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı.

d. YDS puanı istenilen branşlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde alınmış YDS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı. (ÖSYM Başkanlığınca eşdeğerliği kabul edilen sınavlara ait belgeler getirilecektir.)

e. Müracaat edeceği unvana ait istenen ve ilgili makamlarca verilmiş, Aşçı Ustalık-Kalfalık Belgesi, Asansörcülük Kalfalık – Ustalık Belgesi ve Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası gibi belgelerin noterden onaylı suretleri,

f. Son üç ay içinde çekilmiş (12) adet renkli vesikalık fotoğraf (fotokopi kabul edilmez).

g. Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi.

h. İkametgâh Belgesi (nüfus müdürlüklerinden alınacak).

i. Şehit, malül ve muharip gazi eş ve çocuklarının, anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge. (Bu kapsamda başvuruda bulunan adayların, almış oldukları KPSS sınav puanına aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınır.) Bu belge; şehit veya gazinin bağlı bulunduğu kuvvet komutanlıklarının şehit/gazi şube müdürlüklerinden alınacaktır. Şehit/gazi kartı veya başka herhangi bir belge kabul edilmeyecektir.

j. Adaylar, yukarıda belirtilen belgeleri yarım kapak karton dosya içerisinde, diploma fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp takarak getireceklerdir. (Belgeler delinerek, yarım kapak karton dosyaya, tek tek çevrilebilecek şekilde takılacak, plastik dosya, cepli föy vb. dosyaya kesinlikle konulmayacaktır.)

k. Adayların sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri malzemeler; yumuşak uçlu kurşun kalem, siyah tükenmez kalem veya dolmakalem, silgi ve kalemtıraş,

l. Cep telefonu, elektronik/mekanik cihazlar, her türlü iletişim aracı, fotoğraf makinesi vb. araçlar ile silah ve benzeri teçhizatlar sınava girişte kesinlikle alınmayacaktır. Adayların yukarıda belirtilen malzemeleri sınava gelirken getirmemeleri, uygun olacaktır.

İlanda belirtilen unvanlarda aranan nitelik şartları ve diğer hususları öğrenmek için ilanın detaylı tam metnini okuyarak tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlanın tam metnini okumanız başvurunun sağlıklı olması açısından önemlidir.

İlanın Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.