İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 Denetmen Yardımcısı Alımı 2016

SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alımı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizin önemli kamu kurumlarından biri olan kısa adıyla SGK olarak bilinen Sosyal Güvenlik Kurumu, yapmış olduğu açıklama neticesinde kurumun taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 400 adet denetmen yardımcısı alımı gerçekleşeceğini bildirdi. Alımlar ise KPSS puanları doğrultusunda çağrılan adaylara yapılacak sözlü sınavın ardından gerçekleşecektir. Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları 6 Haziran 2016 – 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Alınan başvuruların ardından sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Haziran 2016 tarihinde SGK’nın resmi internet sayfası adresi olan www.sgk.gov.tr sitesinde yayımlanacaktır.

SGK-DENETMEN-YARDIMCISI-ALIMI-2016

BAŞVURU ŞARTLARI

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

c) ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP 113 puan türleri itibariyle 75 ve üzeri puan almış olmak.

ç) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

d) Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

ÖN BAŞVURU DETAYLARI

a) Başvurular http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden 6 Haziran – 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

b) Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup, “ Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

c) Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerde yanlışlık olması durumunda adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.

ç) Aday başvuru formuna 4.5×6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.

d) Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.

e) Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır.

f) Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuru için gerekli belgeler, sözlü sınav, sınavın değerlendirilmesi ve atanmaya hak kazananların yapması gerekenler gibi ilan hakkındaki diğer hususlar hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.