İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı 2016

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı 2016 Başvuru

Merhaba Sayın Okurlarımız. Genel Kurmay Başkanlığı’na bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı yapmış olduğu duyuru neticesinde sözleşmeli subay alımı için başvuru kılavuzunu yayınlayarak 2016 yılı için sözleşmeli subay alımlarının başladığını duyurmuştur. Jandarma Genel Komutanlığı’na sözleşmeli subay alımı için başvurular 9 Şubat 2016 tarihinden itibaren başlayıp son başvuru tarihi olan 29 Şubat 2016 tarihinde sona erecektir. Başvuruların ardından yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların için yazılı sınavlar ise 9 – 10 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Yazılı sınavlardan sonra ikinci aşama seçme sınavları tarihi ise 25 Nisan 2016 – 13 Mayıs 2016 tarihleri aralığında gerçekleşecektir. Sözleşmeli subay adaylarının başvuru yapmadan önce açıklanan geniş anlatımlı ve detaylı başvuru kılavuzunu detaylı bir şekilde okumaları gerekmektedir.

JANDARMA-GENEL-KOMUTANLIGI-SOZLESMELI-SUBAY-ALIMI-2016

BAŞVURU KOŞULLARI

a. Genel Şartlar

(1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(2) 4678 sayılı TSK’da İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında kanun ve Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli subay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak.”

(3) Jandarma, Muhabere, İstihkam, Bakım, İkmal, Maliye ve Personel sınıfları için ERKEK, olmak, Veteriner, Sağlık, Diş Tabibi, Tabip ve Eczacı sınıfları için ise ERKEK veya KADIN olmak.

(4) Sınıf, kontenjan, cinsiyet ve kaynak lisans programları TABLO-1’de gösterilmiştir. Adaylar TABLO-1’den mezun oldukları/olacakları lisans programına uygun sınıflara başvurabileceklerdir.

(5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

(6) Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

(a) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere – 1 – yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(b) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(c) 22.05.1930 tarihli ve 1632 Sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak.

(7) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

(8) Daha önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından ahlak veya disipline aykırı bir nedenle çıkarılmamış olmak,

(9) Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak, siyasi parti organları veya bağlı kuruluşlarında görev yapmamış olmak,

(10) İçişleri Bakanlığını sorumluluk ve yükümlülük altına sokacak herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ile tazminat borcu olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeniyle ileride sınıf değişikliği isteğinde bulunmayacağını taahhüt etmek,

(11) Hakkında “Yedek Subay Olamaz” kararı bulunmamak,

(12) Bakaya, yoklama kaçağı veya saklı olarak aranmamak veya bu suçlardan yargılanıyor olmamak, soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamış olmak,

(13) Yapılacak olan sınavlarda başarılı olmak,

(14) Türk Silâhlı Kuvvetlerinde istihdam edilenler ile yedek subay olarak askerlik hizmetini yapanlar veya yapmakta olanların aldıkları sicil, sicil tam notunun %85 veya daha üstünde olmak, hâlen bu görevlerde bulunanlar ile askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranların ayrıca, sıralı üstlerinden Sözleşmeli Subay olmaya layık olduklarına dair olumlu nitelik belgesi düzenlenmek,

(15) Yabancı uyruklu kişilerle evli olanlar, bu durumlarını belirten dilekçelerini, evlilik belgesi fotokopileri ile birlikte başvuru tarihleri arasında “Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Anıttepe Korgeneral Naci Tınaz Kışlası Anıttepe/ANKARA” adresine iadeli taahhütlü olarak göndereceklerdir. Bu durumdaki adayların başvurularının değerlendirilmesi (kabul ve reddedilmesi) Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

(16) Yukarıda sahip olunması gereken nitelikleri taşımadığı tespit edilen adayların tüm sınav aşamalarında başarılı olarak kabul işlemleri yapılsa dahi, adaylık işlemleri durdurulacak ve iptal edilecektir.

b. Öğrenim Durumu Koşulları

(1) Sözleşmeli Subaylığa müracaat edebilmek için TABLO-1’de belirtilen en az 4 yıl süreli lisans programlarından mezun olmak veya ön sözleşme tarihinden önce mezun olabilecek durumda olmak, Mezun olunan/olunacak lisansüstü eğitim programının adı önemli değildir. Lisansüstü eğitimine devam eden 28-32 yaş aralığındaki adayların 25 Nisan 2016 tarihine kadar mezun olmaları gerekmektedir. Lise/dengi okul veya 2 yıllık önlisans mezunu adayların Sözleşmeli Subay başvuruları kabul edilmez.

(2) Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden, diplomalarının denkliği Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak,

(3) Okul idarelerince disiplin ve ahlak yönünden cezalandırılmamış olmak ve menfi nitelikleri bulunmamak,

(4) Askerliğini yedek subay veya 1076 sayılı kanuna göre kısa dönem erbaş olarak yapanlardan terhis edilenler hariç olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, askerî ve sivil okullardan herhangi bir sebeple çıkarılmamış olmak.

Başvurular, Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sitesi web sayfası olan www.jandarma.tsk.tr adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasından yapılacaktır. Detaylı başvuru koşullarını incelemek için başvuru kılavuzunu okumanız gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.