İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kadroya Alınacak Asıl İşi Yapan Taşeron Asıl İş Listesi Belli Oldu

06.02.2016

Kadroya Alınacak Asıl İşi Yapan Taşeron Asıl İş Listesi 2016 Yılı Kimler Kadroya Geçirilecek?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ak Parti’nin seçim vaadlerinden biri olan kamuda taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya geçirilmesi konusunda yavaş yavaş açıklamalar yapılmaya başladı. Kamu çalışıp ve olmazsa olmaz statüsünde olan ve asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yani kadroya alınması tüm taşeronlar için büyük bir umut kaynağı olmuştu. Bunun üzerine kimlerin asıl işi yapıp yapmadığı ise büyük bir tartışma konusu olmuştu.

KADROYA-ALINACAK-TASERONLAR

KADROYA GEÇECEK RAKAM BELLİ OLDU

Maliye Bakanı Naci Ağbal ise kadroya geçirilecek taşeron işçi sayısının yaklaşık 150 bin çalışan civarında olduğunu söyleyerek birçok tartışmaya son verdi. Böylece taşeron olarak çalışan işçiler arasından 150 bin çalışan asıl işi yapan statüsü doğrultusunda kadroya geçebilecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal, kadro seçimi yapılırken önemli olan şeyin asıl işi yapıyor olmak olduğunu da belirtti.

Bunlara bir takım örnekler veren Naci Ağbal; bir hastanenin asıl işinin sağlık olduğunu ve dolayısıyla hemşirelerin taşeron olmayacağını belirtti. Fakat hastane için yemek hizmetlerinin dışarıdan alınabileceğini belirten Naci Ağbal, asıl olmayan işler için dışarıdan hizmet alabilme yetkisinin verileceğini belirtti. Ayrıca burada bir istisnaya da değinen Naci Ağbal, teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde ise kurumların dışarıdan hizmet alabilmelerine izin verilecek. Yani bu uzmanlık gerektiren işlerde taşeron olarak çalışmaya devam edilebilecek.

Son zamanlarda merak edilen bir diğer büyük merak konusu ise güvenlik görevlilerin durumunun ne olacağıydı. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından bu konuya da netlik kazandırıldı. Güvenlik görevlilerinin işleri taşeron firmalar tarafından yürütülmeye devam edecek. Sadece bazı hassas kurumlarda güvenlik personellerinin kadroya geçirilmesi durumunun söz konusu olabileceğini bildirdi. Aynı şekilde temizlik işlerinin de taşeron firmalar tarafından yürütüleceğinin altını çizdi.

KARIŞIKLIK SONA ERECEK

En çok belediyelerde sorun çıktığını söyleyen Naci Ağbal, bir belediyenin halkla ilişkiler personelinin temizlik hizmetleri alımı yapan taşeron firmanın kadrosunda yer alması gibi bu tarz benzer durumların çok olduğunu belirtti. Yapılacak son çalışmalar ile bu durumların da bitirileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak:
kaynak

Bir önceki yazımız olan Polis Özel Harekat Olmak İçin Boy Kilo Şartları ve Yaş Kriteri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. sebnem dedi ki:

  istanbul Tarabyada oturuyorum.
  sulusoy2010@hotmail.com.

 2. serhat dedi ki:

  Hastanede biyomedikal teknikeriyim taseron olarak calismaktayim.sizce kadroya gecermiyim.. gorevim hastanedeki tibbi cihazlarin bakim onarimini yapmaktayim.. ve saglik bakanliginda yardimci saglik personeli olarak gozukmekteym.. kadrolu biyomedikalci arkadaslarda bazi hastanelerde mevcut.yorumlarinizi bekliyorum.. smdiden tesekkurler

 3. ücretli öğretmen dedi ki:

  ücretli öğretmenlerde kamuda asıl işi yapmaktadırlar. hakkımızı sayın Naci Avcı nın savunmasını isteriz.