İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

MEB 2015 Merkezi Atama İçin İhdas Edilen Kadro Sayıları

MEB için Merkezi Yerleştirme Atama Yapılacak Memurluklar

Merhaba Sayın Okurlarımız. 19 Haziran 2015 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede bazı kurumların boş kadroları yayınlandı ve bunlar arasında  Milli Eğitim Bakanlığı’da bulunmaktadır.Yapılan bu değişiklikler tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiş olup kadro derecelerine göre ilk defa devlet memurluğuna atanacak olanlar için yeni kadrolar ihdas edilmiştir.KPSS Puanına göre alınacak olan bu memurlar için kadrolar merkez ve taşra teşkilatları için kullanılacaktır. MEB’den atama bekleyen ve ilk kez atanacak olanlar için uygulanacak olan bu kadrolar Merkezi atamada kullanılabilecektir.Farklı unvanlarda kaç adet kadroya ihtiyaç duyulduğunu hangi derecelerde alım yapılacağı belirtilmiştir.

MEB Atama Kadroları 2015 İhdası

Elbette sadece Milli Eğitim Bakanlığı için değil diğer kadrolar içinde ihdas edilen memurluk kadrolarını sizlere aktaracağız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından devlet kurumlarına ayrılmış olan kadro sayılarını,unvan derecesine detaylı bir şekilde bakabilirsiniz. Ancak MEB kadroları için biraz daha detay verecek olursak Merkezi Yerleştirmede kullanılabilecek kadrolar arasında en fazla kadro Memur ve VHKİ gelmektedir. İki pozisyon içinde 600 kadro verilmiştir. Derece ise 7 olarak belirtilmiştir.

UNVAN DERECE ADET
Memur 7 600
VHKİ 7 600
Bilgisayar İşletmeni 7 69
Avukat 6-7 50
Mühendis (merkez) 5 6
Programcı (merkez) 7 2
Veteriner Sağlık Teknisyeni 9 3
Tekniker (merkez) 7 2

*Üst kısımda yer alan tablo MEB İçin Merkezi Atama Kadrolarını Belirtmektedir.*

Belirtilmiş olan kadroları Milli Eğitim Bakanlığı ne zaman kullanacak henüz bir açıklama yok ancak Merkezi Atamalarda kullanılabilecek kadro sayıları bu şekildedir. Öğretmenlik kadrosu dışında alınabilecek memurlukları topladığımı zaman 1332 rakamı çıkmaktadır. Öğretmen alımının dışında kullanılabilecek kadrodur.

Diğer Kurumların Kadro Sayıları İçin TIKLAYINIZ

Kaynak:Editör
iş ilanı

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.