İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Karayolları Açıktan Memur Alımı 2015 ve Başvuru

Karayolları Teknik Hizmetler Açıktan Memur Alımı

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Her sene olduğu gibi 2015 yılında da personel alımı yaparak geniş bir istihdam alanı oluşturan Karayolları teknik personel alımı yapacaktır. 2015 yılında işsiz kalmak istemiyorsanız İş Başvurusu yapmanız gereken bir iştir. Peki başvuru için aranan şartlar neler diye soracak olursanız bu konuda da sizlere bilgi vereceğiz. Sözlü sınav sonrası atama işlemleri gerçekleştirilecek ve görev yerleri belli olacaktır. Personel Alımı 2015 yılında tüm kurumlarda olduğu gibi Karayolları Genel Müdürlüğünde de devam etmektedir. İlk defa açıktan Memur Alımı yapılacağından ilgi bir hayli fazla olacaktır. Şimdi dilerseniz ilan hakkında daha fazla bilgi verelim.

Karayolları Açıktan Personel Alımı 2015

Karayolları Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Teknik Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri uyarınca aşağıda teşkilatı, unvanı, sayısı, sınıfı, derecesi, genel ve özel şartları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.
Başvuru Tarihi : 19/01/2015 – 29/01/2015
Sözlü Sınav Tarihi : 16/02/2015 – 26/02/2015
1-Sözlü sınava girmek isteyenlerin Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir.
2-Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Genel Müdürlükçe herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3-Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde bu adaylar da sözlü sınava alınacaktır.
4-Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad-soyadları ile sınav yerleri ve tarihleri en az yedi gün önce Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.
5-Sözlü sınava adaylar fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb.) ile gireceklerdir. Sözlü sınavda adaylar, Genel Müdürlüğümüzün faaliyet alanıyla ilgili olarak mesleği
dahilinde bulunan konular (mesleki bilgi), bir konuyu kavrayıp özetleme, muhakeme gücü ve ifade yeteneği, liyâkatı, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yeteneği ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle (100) puan üzerinden değerlendirilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR
1) Genel Şartlar :
– 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak,
– 2014 yılı KPSS de KPSSP94, KPSSP93, KPSSP3 puan türlerinden (70) ve üzeri puan almış olmak.

Eğer sizde Karayollarında çalışmak istiyorsanız bu nitelikleri taşıyor olmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yer alan ilana ayrıntılı bakmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

2015 Yılı Memur Alımı İlanları İçin TIKLAYINIZ

Karayolları Açıktan Personel Alımı İçin TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan Koçtaş 2015 Satış Danışmanı ve Personel Alımı başlıklı makalemizde Koçtaş 2015 Personel Alımı, Koçtaş Eleman Alımı 2015 ve Koçtaş Kasiyer Alımı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. isa çeviş dedi ki:

    Mevcut personelimle kalıpcı 20 kişi hazır acil gitmek istiyoruz

  2. Ali taş dedi ki:

    İşsizim 2 çocuk babasıyım iş arıyorum bulamiyirum allah rızası için bir iş verin bana çok mağdurun öyle bir hale geldimki allah tan korkmaSam canıma kiyarim ne olur dikkate alın bunu no 0545 914 63 86

  3. Ali taş dedi ki:

    İşsizim 2 çocuk babasıyım iş arıyorum bulamiyirum allah rızası için bir iş verin bana çok mağdurun öyle bir hale geldimki allah tan korkmaSam canıma kiyarim ne olur dikkate alın bunu