İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kış İçin Kombi Bakımı ve Baca Temizliği Yapmayı Unutmayın

İGDAŞ’tan Önemli Uyarı.! Kış Geliyor Dikkat.!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Kış aylarında bir çok alanda kullanılan kombilerin temizliği son derece önemlidir. İGDAŞ tarafıdan yapılan açıklamada Kış gelmeden Kombinizin bakımını ve Bacanızın temizliğini yapmanız duyuruldu.İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ (İGDAŞ), vatandaşları kış öncesinde baca ve kombi bakımlarını yaptırmasının hayat kurtarıcı öneme sahip olduğunu belirtti. Türkiye Genelinde özellikle de kış aylarında kombiden ve bacadan dolayı can sıkıcı haberler geliyor. Bu durumla karşılaşmamak için biraz zaman bir miktarda para ayırmanız durumunda hayati önlem almış olacaksınız.

Kombi kullanımı her ne kadar olsa da bakımını yaptırmadığınız zaman ve bacalarını temizletmediğiniz zaman ölümcül sonuçlara neden olabiliyor. Bu yüzden duyarı davranmalısınız. Yapmanız gerekenleri aktaralım.

KOMBİ BAKIMI BACA TEMİZLİĞİ

KOMBİ BAKIMI VE BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİN

İstanbul’a doğalgaz dağıtımını üstlenen İGDAŞ, kış bastırmadan baca temizliği, kombi, şofben, soba gibi yakıcı cihaz bakımlarının bir an önce yapılması konusunda önemli bir açıklama yapan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik ;Tüm fosil yakıtların kullanımında hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Tatsız, renksiz, kokusuz olması nedeniyle ‘sessiz katil’ diye tanımlanan karbonmonoksitin, yapısında karbon bulunan fosil yakıtlarda, tam yanmama nedeniyle ortaya çıkarak zehirlenmelere yol açtığını hatırlattı.

MENFEZLERİ KAPATMAYIN.!

İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik yapmış olduğu açıklamalarda en faza tekrarlanan hataları tek tek anlattı ve bunlar için doğalgaz kullanıcılarını, şöyle uyardı: “Ortam havasını tamamlayan havalandırma menfezlerinin kapatılmış olması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonların tespit edilip sorunların yetkili kişilerce giderilmemesi en büyük hataların başında geliyor. Menfezlerin asla kapatılmaması gerekiyor.”

BAKIMLARA DİKKAT EDİN

İstanbul’a doğalgaz dağıtımı yapan İGDAŞ vatandaşa uyarıda bulundu ve güvenli doğalgaz kullanımı için ayrıca, bacaların temizliğinin yılda bir kez yetkili baca temizleme firmalarına yaptırılması, kombi, şofben ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması, yakıcı cihazların yılda bir kez bakımının yapılmış olması şart.

DİKKAT: Doğalgaz kullanıcılarının tesisatlarına kesinlikle müdahale etmemeleri ve yetkisiz kişilere müdahale ettirmemeleri de son derece büyük önem arz ediyor. Bu yüzden kesinlikle yanınızda bir yetkili bulunmadan hatta dokunmayın.

“EVDE DOĞAL GAZ KOKUSU ALIYORUM ” DİYENLERE.!

Eğer evde oturduğunuz zaman doğal gaz kokusu aldığınızı düşünüyorsanız İGDAŞ’ın bu konuda da hazırlamış olduğu bir dosya var. Dosyaya alt kısımdaki bağlantıdan ulaşabilir ne yapmanız gerektiğine göz atabilirsiniz.

Doğalgaz Kokusu Alanlar TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.