İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KPSS 2015/1 Önlisans 2 Yıllık Mezun Atama Kadroları

KPSS 2015 Haziran Önlisans 2 Yıllık Atanan Bölümler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre bir çok insan Haziran Merkezi Atamasında tercih yapacak ve puanı yetenler atanacaktır. 2 yıllık MYO Mezunu olanlar yani Önlisans Mezunu olanlar için de memurluk kadrolarının olduğundan bahsetmek istiyoruz. Bir çok devlet kurumu farklı kadrolarda görev yapacak memur alımı yapmaktadır. Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu yapılacak olan merkezi yerleştirme için az bir süre kaldı diyebiliriz. Çünkü 22 Haziran 2015 tarihinde tercihler alınmaya başlanacaktır. Üniversiteler memur alımı,sekreter alımı,aşçı,sağlık teknikeri ve daha pek çok kadroda 2 yıllık mezun alımı yapmaktadır.

2 Yıllık KPSS Memur Ataması

Meslek Yüksek Okulundan mezun olduysanız ve KPSS’de bu merkezi atamada size verilen kadrolardan birisine atanmak istiyorsanız öncelikle bu kadroları iyi bir incelemeniz gerekmektedir. İyi bir analizden sonra kesinlikle notlar almanız ve sizin puanınıza en uygun memurluk hangisi ise onları en üste yani birinci tercihinize yazmanız gerekmektedir.Bakanlıklarda bu atama da oldukça fazla memur ve tekniker alımı yapmaktadır bunun da altını çizmekte fayda vardır.

Önlisans olarak en fazla alımı yapılan kadro 2015 yılı atamasında hangisi diye merak edenler için ise söyleyelim ki Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından alınacak olan Sağlık Tekniklerliği kadrosudur. Farklı illerde merkezde ve taşrada görevlendirmek üzere MYO Mezunu Tekniker Alımı yapılmaktadır. Buna ek olarak diğer devlet kurumları da şoför ve muhasebe elemanı gibi kadrolarda memur alımı yapmaktadır. 3001 önlisans ve 3057 nitelik kodlu sağlık teknikerliği kadrolarını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer bu bölümlerden mezun oldunuz atama bekliyorsanız kesinlikle inceleyin. Yine Kamu Hastaneleri de 3037 Nitelik Koduyla Tekniker Alımına devam etmektedir.

Alt kısımda verilmiş olan bağlantıdan yardım alarak 2 yıllık üniversite mezunları için Haziran yerleştirmesinde ne kadar kadro verildiğine hangi kadrolarda alım olduğuna ve hangi il,hangi kurumda alım olduğuna bakabilirsiniz. Nitelik kodları da ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Detaylı bir inceleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2015 KPSS Önlisans 2 Yıllık Memur Atama Kadroları İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Haziran 2015 Memur Personel Alımı İlanları Başvurular başlıklı makalemizde 2015 Haziranda Memur Alan Devlet Kurumları, Devlet Personel Alımı Tüm İlanlar 2015 ve Hangi Kurumlar Haziranda Alım Yapıyor 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.