İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten 2016 Yılında Asgari Ücret 1300 TL Müjdesi

Maliye Bakanı 2016 Yılında Asgari Ücret 1300 TL Müjdesi

Merhaba Sayın Okurlarımız, Son zamanlarda halkın kafasındaki en büyük soru işaretlerinden biri olan asgari ücretin 1300 TL olup olmayacağı konusunda bazı Ak Partili isimler çelişkili açıklamalar yapmıştı. En son yapılan açıklamalarda Naci Ağbal ve Faruk Çelik gibi Ak Parti’nin önemli isimleri asgari ücretin bu rakama ulaşacağına dair olumlu sinyaller vermişti. Asgari ücretin 1300 TL olacağı ile ilgili en son açıklama ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘ten geldi. Mehmet Şimşek, asgari ücretin 1300 TL olmayacağına yönelik iddiaları yalanlayarak halka söz verdiklerini ve asgari ücreti tereddütsüz 1300 TL olacağını net bir dille açıkladı. Ayrıca Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

MALİYE-BAKANI-ASGARİ-ÜCRET-AÇIKLAMASI

Bütün vaatlerinin arkasında olduklarını söyleyen Mehmet Şimşek, yerine getiremeyecekleri sözleri vermeyeceklerini ve bu yüzden tereddütsüz verilen tüm sözlerin tutulacağını çok net bir dille ifade etti. Ayrıca vaat edilen her şeyin teknik çalışmalarının ve hazırlıklarının yapıldığını belirten Mehmet Şimşek, mahsurlu buldukları bazı hususları dahi yerine getireceklerini söyledi.

Asgari ücretin 1300 TL olması konusunda hükümetin kendi yükümlülüklerini yerine getireceğini belirten Şimşek, asıl yükün yani bu işin büyük kısmını iş aleminin yükleneceğini de söylemeyi ihmal etmedi. Çünkü devlet bir vaatte bulundu ve tüm bu yükü devlet tek başına üstüne alsın yaklaşımının doğru olmadığını da sözlerine ekledi. Bu yüzden bazı sektörlere yönelik teşviklerin gelebileceğini fakat yükün büyük bir bölümünün işverende olacağının altınızı çizdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yöneltilen sorular arasında ilk olarak hükümetin hangi icraatleri yapacağı sorusu da yer alıyordu. Bu soru karşısında Mehmet Şimşek, tüm vaatlerin bilincinde olduklarını ve yerine getireceklerini söyledi. Vaatler için yasal düzenlemelerin hazırlandığını belirtti. Ayrıca hiçbir zaman yerine getiremeyecekleri sözler vermeyeceklerini de söyleyen Mehmet Şimşek, üstlerine düşen her konuda teknik hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Verilen sözlerin ya da vaatlerin hepsinin ucunun Maliye Bakanlığı’na dokunduğunu ve bu konu ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterildiğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Memur-SEN Ekim 2015 Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıklandı başlıklı makalemizde 4 Kişilik Aile Açlık Sınırı, Açlık Yoksulluk Rakamları ve Ekim Ayı Açlık Yoksulluk Sınırı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.