İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Maliye Bakanlığı Sınavla 400 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı

400 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Duyurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Geçtiğimiz günlerde sizlere Maliye Bakanlığının 400 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurmuştuk. Bu duyurudan sonra Maliye Bakanlığı tarafından verilmiş olan ilana göre başvurular başlıyor. Vergi Müfettişi Yardımcılığı için sınava giriş başvuruları 27 Ekim 2015 Salı günü başlayacak ve 13 Kasım 2015 tarihine kadar devam edecektir.Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun olanların başvuru yapabileceği ve KPSS’den en az 80 puan alınmış olması gerekmektedir. Maliye Bakanlığının Ekim ve Kasım aylarında devam eden bu ilanına başvuru yapmak isteyenlerde aranan şartlar alt kısımdaki maddelerde belirtilmiştir. Bu kriterleri inceleyiniz ve sınav başvurunuzu buna göre yapınız. Vergi Müfettişi Kimler olabilir ve sınava kimler katılabilir dilerseniz bu merak edilen şartlara beraber göz atalım. Başvurular nasıl yapılacak bu merak edilen sorulara da yanıt verelim.

MALİYE 400 PERSONEL ALACAK

400 VERGİ MÜFETTİŞİ ALIMI ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.

Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

5-6 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 2000 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

Sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.

Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak.

SINAV ŞEKLİ VE SINAV KONULARI

– Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak yapılır. Sınav konuları aşağıdaki gibidir:

– MALİYE: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sistemi, Kamu Maliyesi.

– İKTİSAT: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar.

– HUKUK: Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç).

– MUHASEBE: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi.

İlan Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 2015 Kamuya Ekim Ayı Memur Personel İşçi Alımı Tüm İlanlar başlıklı makalemizde Devlet Kurumlarına Memur Personel Alınıyor, Ekim 2015 Kamuya Memur Personel Alımı ve Ekim Ayı Memur Alımı İlanları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.