İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Maliye Bakanlığı 400 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı Yeni Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Yapacak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karakum tarafından yapılan açıklamada Vergi Müfettişliği için sınav açılmasını bekleyen binlerce kişiye müjdeli haber verdi. Hüseyin Karakum tarafından twitter hesabından yapılan açıklamaya göre
Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavı bekleyen arkadaşlara müjde.
Sayın Bakanımız @memetsimsek yeni sınav açılması talebimize onay vermiştir. Planlanan sınav tarihi 5-6 Aralık ve planlanan sayı 400 Vergi Müfettişi.

Gördüğünüz üzere yapılan açıklama bu şekilde olmuştur. Vergi Müfettişi Yardımcısı olarak Maliye Bakanlığında çalışmak isteyenler sınava tabii tutuluyor ve sınavda başarılı olanların kadrolara alınma işlemleri gerçekleştiriliyor.

MALİYE BAKANLIĞI 400 PERSONEL ALIMI İLANI   (İLANI OKU)

VDK 400 KİŞİ ALACAK

VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI BAŞVURULARI

2014 yılında yapılan Vergi Müfettişliği Yardımcılığı için verilmiş olan ilanda yer alan başvuru şartlarının neler olduğunu sizlere aktarmak istiyoruz. Bu sayede yeni yapılacak olan VDK Müfettiş Yardımcılığı için bilgi sahibi olmuş olursunuz.

2014 YILI İÇİN ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.

Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla,başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 1500 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

Sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.

Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak.

Not: Yukarıda yer alan şartlar 2014 yılında yapılan Vergi Müfettişliği Yardımcısı sınavı için geçerli olup yeni ilan için herhangi bir geçerliliği yoktur. Sadece Vergi Müfettişi Yardımcısı alımında sınava girmek isteyenlerde hangi şartlar aranıyor,kimler girebiliyor bu gibi merak edilen konulara yanıt vermek nihayetinde bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Memurun Siyasi Parti Çalışmalarına Katılması Dert Açabilir başlıklı makalemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Devlet Memurları Kanunu ve Devlet Memuru Kınama ve Ceza Alması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.