İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

MEB Bakanı Avcı : 2 Yıl İçinde Öğretmen Açığı Kapanacak

2 Sene İçinde Öğretmen Açığı Kalmayacak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün TGRT Haber’in konuğu oldu ve öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.Bakan yaptığı açıklamalarda Şubat 2016’da yapılacak olan öğretmen atamasının 30 BİN’den fazla olacağını ve çok sayıda öğretmen atayacaklarını ayrıca 2 yıl içinde de MEB’de öğretmen açığının tamamıyla kapanacağını belirtti. Öğretmen adaylarının merak ettiği farklı pek çok konuda sorulara yanıt veren Nabi Avcı bir anlamda öğretmenlerin bilgilerini tazelemiş oldu. Şubat ayında atancak olan öğretmen kadrolarına değinen ve ayrıca geçtiğimiz Ağustos ayında atanan öğretmenlerin durumu hakkında değerlendirme yapan bakan 2 yıl içerisine Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının tam anlamıyla kapanacağının altını çizdi. Elbette bu atama bekleyen öğretmenler için sevindirici bir haber. Çünkü yüzbinlerce öğretmen farklı branştan MEB’den atama bekliyor. Şimdi yapılan açıklamanın satır başlarını aktaralım.

MEB ÖĞRETMEN AÇIĞI 2 YILDA KAPANIYOR

2 YIL İÇİNDE ÖĞRETMEN AÇIĞININ KAPANMASI

Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı yaptığı açıklamalarda Öğretmenlerin Milli Eğitim’de bulunan kadrolara yerleştirilerek 2 yıl içerisinde bu açığın kapatılması konusunda ayrıntı verdi.Elbette öğretmenlerin merak ettiği konu şu. MEB’in öğretmen açığı ne kadar ve bu açık nasıl kapatılacak ? sorusu. Bakan bu konuda Şubat atamasını işaret etti ve Şubat atamalarıyla beraber öğretmen açığının 60 BİN’e kadar düşeceğini söyledi.

Nabi Avcı Milli Eğitim bünyesinde bulunan kadrolu öğretmen açığını 2 yıl içerisinde tamamen kapatacaklarını belirtti. Ayrıca ülke genelinde derslik başına düşen öğrenci sayısının 30 olduğunu ancak bazı bölgelerde göç nedeniyle yüksek olduğunu belirtti. Bunların da düşürülmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarının altını çizdi.

NABİ AVCI’DAN ÖĞRETMENLERİ İLGİLENDİREN AÇIKLAMALAR

MEB Bakanı şuan ülkemizde görev yapan 2 öğretmenden birisini kendilerinin göreve başlattığını ve son 3 yıl da kendi imzasıyla atanmış olan öğretmen sayısının 143 BİN Olduğunu bunun da Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğuna vurgu yaptı.Milli Eğitim Bakanıyım, rekor bizde şuanda. Aynı zamanda okullarımızın niteliğini artırdık. dedi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNE ATANAN ÖĞRETMENLER

Nabi Avcı geçtiğimiz Ağustos ayında Türkiye genelinde 37 bin yeni öğretmen atandığını ve bu atama kadrosundan 26 bininin Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki illere gönderildiğini söyledi. Bakan Avcı, “Bazı medya organlarında ve sosyal medya organlarında atanan öğretmenlerin bölgeye gitmeyecekleri gibi söylentiler dolaştırıldı. 26 bin öğretmenin içinde sadece 40 tanesi meşru mazeretleri sebebiyle görevlerinin başına gidemediler. 25 bin 960 öğretmenimiz görevinin başına gitti.” şeklinde konuştu.

ŞUBAT ATAMASINDA BÖLGESEL DAĞILIM ?

2016 Şubat öğretmen atamasında kadroların yine Doğu ve Güneydoğu illeri ağırlıkta mı olacak yoksa 81 ile eşit bir şekilde mi paylaştırılacak bu konuda bakandan bilgi gelmedi. Ancak umuyoruz ki atama bekleyen öğretmenlerin istedikleri şekilde bir kadro dağılımı olur.

kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.