İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

MHP Asgari Ücreti 1.800 TL Yapmak İçin Kaynak Arıyor

MHP Asgari Ücreti BİN 800 TL Yapacak Mı ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Erken seçimler için siyasi partiler seçim beyannamelerini açıklamalarına kısa bir süre kala gelen açıklamalar MHP’den oldu. Eğer yeterli derecede bir kaynak bulunması durumunda Asgari Ücreti BİN 800 TL yapacaklarını belirtti.Ak Parti’nin geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları aday tanıtımını MHP’de 3 Ekim’de yapacak. Yapılacak olan bu aday tanıtımında ayrıca bir de Erken seçim için seçim beyannamesini yayınlayacak olan Milliyetçi Hareket Partisi şimdiden vatandaşın merakla beklediği Asgari ücrete yapılacak olan zamlar hakkında açıklamalar yaptı.Habertürk’ün sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 7 Haziran’dan bu yana yaşanan değişiklikler doğrultusunda beyannamede yenileme ve güncelleme yaptıklarını bildirdi.

ASGARİ ÜCRET 1800 TL OLABİLİR

ASGARİ ÜCRETE BÜYÜK ZAM GELEBİLİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından yapılan açıklamalarda küçük güncellemelerle yetinileceğini kaydetti ve daha önce bin 400 TL olarak vaat ettikleri asgari ücretin bin 800 TL’ye çıkarılmasını istediklerini ancak, bunun üzerinde çalışmanın devam ettiğini kaydetti.

KAYNAK BULMAMIZ GEREKİYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “Bizim ekonomik vaatlerimizin kaynaklara bağlı dayanakları mevcuttur. O nedenle eğer yeterli kaynak yaratılabilirse, kaynağı bulunabilirse seçim beyannamemizdeki vaadimizin, asgari ücretin bin 800 TL’ye çıkarılması yönünde yenilenmesini arzu ediyoruz. Bizim gönlümüzden geçen MHP iktidarında asgari ücretin bu düzeye çıkarılabilmesi. Ancak bunu vaat ederken bile kaynak bulunması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

ASGARİ ÜCRETE ZAM OLACAK MI ?

Tüm siyasi partiler vatandaşın asgari ücretten memnun olmadığının farkında. Durum böyle olunca hem Ak Parti,hem CHP, hem de MHP gibi köklü partiler vatandaşlara asgari ücreti daha yüksek oranlarda verebilmek için farklı yollar aramaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisi eğer kaynak bulursa asgari ücreti 1800 TL’ye çıkartacak.

Kaynak: HABERTÜRK

Bir önceki yazımız olan 22 Eylül 2015 Bakanlar Kurulu Toplantısında Alınan Kararlar başlıklı makalemizde 22 Eylül Bakanlar Kurulu Kararları, Bakanlar Kurulu Bugün Toplandı ve Bakanlar Kurulu Toplantısı Alınan Kararlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    IŞ ARIYORUM MESLEK KAYNAK MONTAJ RESİM ÜZERİNE CALIŞIRIM İGILENENLAR ARASIN