İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Öğrenciye Haftada 23 Saat Yabancı Dil Dersi

15.04.2015

Öğrencilere Haftada 23 Saat Yabancı Dil Müfredatı 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre artık Maarif Kolejlerden esinlenilerek yeni bir uygulama başlatacak ve öğrencilere yabancı dile ağırlık amaçlı ders saatleri çoğaltılacak 23 saat yabancı dil eğitimi verilecektir. Peki kaçıncı sınıflar bu uygulamaya tabii tutulacak bu konuda da bilgi verdi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı. 5’inci Sınıfların yabancı dil öğrenmelerine ağırlık verilmesi amacıyla müfredatta farklılık yapacaklarını belirtti.Öğrencilerin daha erken yaşta yabancı dil eğitimi almaları amacıyla yapılacak olan bu uygulamanın ayrıntıları ise şu şekilde olacaktır. Haftalık 35 ders saatinin 23 saati yabancı dile ayrılacağını ve 6 saati de Türkçeye ayrılacağını belirtti. MEB Yabancı Dil Haberi

Uygulanması nasıl olacak bu konuda da bilgi veren Bakanımız  konuşmalarına aşağıdaki gibi devam etmiştir.Ayrıca MEB Bakanı Nabi Avcı “Önce pilot uygulamalarla başlayacağız. Hem fiziki, hem beşeri altyapıları müsait olan özel okullarımız müfredat doğrultusunda hemen geçebilecekler” dedi. Ayrıca herkesin merakla bekledi bir diğer konuda “Her İlçede Bir Tane Temek Lise” konusuna da açıklık getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ilçelerin birbiri ile karşılaştırılmasının mümkün olmadığını özellikle de büyük ilçelerde tek bir temel lise olmasının zor olacağını ancak küçük ilçelerde böyle bir uygulama olabileceğine değindi. Örnek vererek açıklayan Bakan Üsküdar ile Bilecik Pazaryeri ilçelerinin bir tutulamayacağını nüfusun kalabalık olduğu yerlerde farklı uygulamaların ihtiyaca göre yapılacağını belirtti.

Son olarak Bakan Nabi Avcı, 4+4+4 uygulamasını yaparken bazı öğrencilerin eğitim dışında kaldıklarını ve onlar için yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi verdi. Bunu yaparken, çocukların tekrar eğitim sistemine çekmek için tedbirler alındığını ve ayrıca açık lisenin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Avcı “Açık Lise kontenjanlarındaki artış, eğitim sistemine alamadığımız çocuklarımızı, almaya yönelik tedbirin sonucudur” cümlesini de konuşmasına ekledi.

 

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.