İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

24-25 Kasım 2018 AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi bünyesindeki Açık Öğretim Fakültesi, 2 yarıyıl şeklinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor. Açık öğretim fakültesi sınavları ülkemizin genelinde belirlenen okullarda tüm açık öğretime kayıtlı öğrenciler için bir yarıyılda 2 kere olmak üzere toplam 4 defa uygulanıyor. Güz yarıyılı kapsamında yapılan sınav 24 ve 25 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınavlar sabah ve öğleden sonra uygulanıyor. Sınav süreleri öğrencilerin girdiği ders sayısına göre değişiyor. Ders sayısı arttıkça sınav süresi de artıyor. Sınavda öğrenciler her dersten 20 soru cevaplıyor ve yanlış cevapların doğru cevaplar üzerinde bir etkisi bulunmuyor.

24-25 Kasım AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesince yapılan güz yarıyılı ara sınavları 24 ve 25 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. Sınav döneminin ardından geçen günler sınava giren adayların sınav sonuçlarıyla ilgili heyecanını artırdı. Dört gözle sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bekleyen adaylar 2018-2019 öğretim yılının güz dönemi ara sınav sonuçlarını değerlendirme işleminin üniversite tarafından yapılmasıyla online sistem üzerinden sonuçlarına ulaşabilecek. Sınav sonuçları geçtiğimiz yıllarda 15 gün süre zarfı sonunda açıklanıyordu. Geçmiş yıllarda olan bu süre dikkate alındığında sonuçların en geç 14 Aralık 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor. Adaylar en geç bu tarihe kadar sınav sonuçlarını ilgili siteden öğrenebilirler.

Açıköğretim Fakültesi 2018-2019 Yılı Sınav Takvimi

Açıköğretim Fakültesi güz döneminin sonunda yapılacak sınavlar, 12-13 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek. Adaylar sistem üzerinden belirlenen sınav yerlerinde sınavlarına girecekler.

Açıköğretim Fakültesi bahar döneminin ara sınavlarıysa 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Bahar döneminin son sınavı ise 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerin veremediği derslerin olması durumunda üç ders sınavı olarak adlandırılan bir sınav uyguluyor. Bu sınav ise 20 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi

Anadolu Üniversitesi başarı değerlendirmesi yaparken bünyesindeki açıköğretim fakültesine ait olan İktisat ve İşletme Fakültelerinin öğrenci değerlendirme sistemini kullanıyor. Bu sistemi uygulama esasları ise söz konusu fakülteye ait kurulun önerisinden sonra üniversite Senatosunun vereceği kararla uygulamaya konur.

24-25 Kasım AÖF Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

24 ve 25 Kasım tarihlerinde Açıköğretim Fakültesinin yaptığı ara sınavlara giren adaylar aof.anadolu.edu.tr adresine girerek sınav sonuçlarını görebilirler.

24-25 Kasım AÖF sınav sonucunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan İsimden SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Mümkün mü? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.