İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Orman Genel Müdürlüğü 119 Memur Alımı 2016

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımı. Kısa adıyla OGM olarak bilinen Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru neticesinde kurumun taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplamda 119 memur alımı gerçekleşeceği duyurulmuştur. Orman muhafaza memuru alımı için gerekli şartlar ise ilanda belirtilmiştir. Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak ise başlıca kriterler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra başvuru yapmadan önce adaylardan aranan eğitim kriterlerini de detaylı bir şekilde okumanız tavsiye edilmektedir.

OGM-TASRA-TESKILATI-MEMUR-ALIMI

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,

b) Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak,

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

e) 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,

f) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.

Başvurular 18.07.2016 günü başlayıp 29.07.2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların ardından uygulamalı sınava çağrılan adaylar için sınav detaylarını öğrenmek için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. Böylelikle uygulamalı sınavın konularını, değerlendirme şeklini öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilan hakkındaki tüm detaylı hususları ilanın tam metnini okuyarak öğrenmeniz mümkündür.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Apartman Görevlisi Arayan Apartmanlar ve Kapıcılık İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burcu dedi ki:

    İş arıyorum ne olur yardımcı olun beni anlayacağınız eminim