İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

PTT KPSS Puanı Olmadan 55 Bin Memur Alacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında işlerin daha hızlı yürümesi, vatandaşın sıra beklemeden işlemlerini yapabilmesi için istihdam hamlesi başlatıldı. Kurumların çoğu, iş ilanları duyuruları yayımlamaya başladı. Kadro boşluklarını tamamlamak için yayımlanan ilanlar, vatandaşlar için de bir iş fırsatı doğurdu. PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, PTT personel alımı başvuru formu 2018 yılında mı yayınlanacak? Soruların cevapları yazının devamında.

PTT Tarafından Memur Alımı Yapılacak

Personel alımı yapacak kurumlardan bir tanesi de PTT. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama ile bu konu gündeme gelmiş ve yaklaşık 55 bin kişinin alınacağı yönünde bir görüntü ortaya çıkmıştı. Bu haberin ardından gözler yapılacak resmi açıklamaya çevrildi. Resmi duyuru henüz gerçekleşmese bile kamuoyunda bu yönde büyük bir beklenti oluştu. Haberin gündeme gelmesi ile birlikte PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılır aramaları da sıklaştı.

KPSS Şartı Aranmayacak

Kenan Bozgeyik, açıklamasında memur alımları ile ilgili ilanların parça parça yapılacağını belirtmişti. İhtiyaç duyulan alanlara göre memur alımı yapılacak ve ilanların düzenlemesi de bu ihtiyaçlara göre belirlenecek. Bu da demek oluyor ki yakın zamanda PTT memur kadroları için ilan açacak. Henüz bu kadrolar için gerekli olan yaş sınırı ve vasıflar konusunda net bir bilgi verilmiş değil. PTT tarafından açılacak kadrolar için KPSS şartı aranmayacağı haberi de daha fazla insanın başvuru yapabilmesinin önünü açıyor. Sınava giremeyen ya da girse bile gerekli puanı alamayanlar başvuruda bulunabilecek. PTT personel alımı 2019  yılı içerisinde başlaması bekleniyor.

PTT personel alımı şartları başvuruların başlaması ile birlikte açıklanacak. Başvuru yapacak adaylarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı bütün kamu kurumlarındaki gibi sabit olacak. Yaş sınırı ise memurluk için belirlenen 18-35 yaş aralığında kalacak.

PTT personel alımı başvurusu büyük bir ihtimalle internet üzerinden tamamlanacak.

PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yayımlanacak başvuru kılavuzunda gerekli bütün bilgiler yer alacak. Aynı şekilde başvuru için PTT personel alımı başvuru formu da site üzerinden erişilebilir olacak.

Son yıllarda yaptığı atılımlar ve modernleşen çizgisi ile dikkat çeken PTT, bünyesinde yeni kadrolar açarak sektörde yerini sağlamlaştırmayı amaçlamaktadır. PTT’nin bu hamlesi ise vatandaşlara iş olanağı yaratması ile dikkat çekmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Yurt Dışı İnşaat İş İlanları - Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde Türk İnşaat Firmaları İş İlanları ve Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.