İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Şubat’ta 30 BİN Ağustos’ta 20 Bin Öğretmen Ataması Var

Ağustos Öğretmen Ataması 20 BİN Mi ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. 2016 yılında ne kadar öğretmen ataması yapılacak soruları yanıt ararken bugün MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu yapmış olduğu açıklamalar da Şubat 2016’da ne kadar öğretmen atanacağına dair kadro sayısı verdi. Şubat ayında 30 BİN Öğretmen ataması yapacaklarını kalan kadro ise Ağustos ayında kullanılacak dedi. Yani bu durumda 2016 yılında öğretmen ataması toplamda 50 bin atama yapılacak.Hamza Aydoğdu tarafından yapılan açıklamalarda Şubat ayında 30 bin öğretmen atamasının 2.dönem  başlamadan yapılacağını söyledi.Yine bu ataması yapılacak olan 30 bin öğretmenin kıdemli olan öğretmenlerden gerekli bilgileri alacaklarını bu yüzden birikimli öğretmenlerin yanında 4 ay çalışacağını belirtti.Staj yapacak öğretmenler 81 ilde staj yapma imkanı da bulabilecek.

ŞUBAT VE AĞUSTOSTA 50 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

AĞUSTOS’TA KALAN KISIM ATANACAK

2016 yılında öğretmen atamasına başvuru yapacakların merak ettiği her zaman ki gibi kadro sayıları. Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamalarda 30 BİN atamanın Şubat ayında atanacağını ve geriye kalan kadronun ise Ağustos ayında atanacağını belirtti.

ATANANLAR NE ZAMAN GÖREVE BAŞLAYACAK ?

Öğretmen atamasında atamaları yapılan öğretmenler direkt olarak 2016 yılında görevlerine başlamayacak. Bunun altını çizmek gerekiyor.Şubat’ta ataması yapılacaklar Eylül’de ayında Ağustos atamasında atanan öğretmenler ise  2017 Şubat ayında görevlerine başlayacak.4 aylık eğitim süreci stajyer öğretmelik süresinden düşülecek, öğretmenler maaşlarını alacak.

KADRO SAYISI DEĞİŞEBİLİR

2016 yılında atanacak olan öğretmenlerin kadro sayısında değişiklik olabilir. Yani 50 BİN de olabilir 52 BİN’de olabilir. Bu yüzden kadrolarda olası bir değişikliğin hesaba katılmasında fayda var.

BRANŞLAR NASIL DAĞITILACAK ?

Hamza Aydoğdu yapmış olduğu açıklamalara Milli Eğitim Bakanlığının hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyaçları olduğunu da açıkladı Sınıf Öğretmenliği için olan ihtiyaç 17 BİN Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği İçin 16 BİN,İngilizce Öğretmenliği için ise 16 BİN ihtiyaç olduğunu belirtti.

Ayrıca Okul öncesi öğretmenliği ile Türkçe Öğretmenliği için de yüksek sayıda kadroya ihtiyaç olduğunu belirtti.MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından yapılan açıklamalar bu şekilde oldu.

Şubat ayında verilecek olan öğretmen ataması kadrosunun yüksek tutulması Ağustos ayında yapılacak olan atamanın kadrosunda düşüşe neden olduğu açık bir şekilde ortadadır. Öğretmen atamalarına başvuru yapacak öğretmenlerin kadroların açıklanmasıyla beraber başvurularını buna göre yapmaları istenecektir. Hangi branşta ne kadar kadro verilecek henüz belli değil. Kadrolar açıklanınca sizlere aktaracağız.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan 2015 EKPSS Engelli Memur Personel Ataması 16 Aralık'ta başlıklı makalemizde 2015 Yılı EKPSS Atamaları Belli Oldu, DPB 16 Aralık EKPSS Atama Duyurusu ve EKPSS Atamaları 16 Aralık Tarihinde Yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.