İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Temel Liselerde Şuan İçin Öğrenci Kayıtları Durduruldu

Temel Liseler Kayıt Almıyor Yatırım Yapmıyor

Merhaba Sayın Okurlarımız. Anayasa Mahkemesinin dershanelerin kapatılmasına yönelik davayı iptal etmesi eğitim sürecinde büyük bir belirsizliğe yol açtı diyebiliriz. Hem öğrenciler hem aileler şimdi ne yapacaklarını kara kara düşünürken bu belirsizlik halen devam ediyor. Şimdi Ne Olacak ? Dershaneler açılacak kayıtlara devam mı edecek yoksa Temel Lise olarak mı yollara devam edilecek ? Büyük bir muamma olarak devam ediyor.Şuan için en büyük belirsizlik temel liseye kayıt yaptıran öğrenci ve velilerde. Veliler bu eğitim kurumlarından bilgi almaya çalışıyor. Dershane olarak mı devam edeceksiniz yoksa Temel Lise olarak mı ? diyorlar.  Şuan için bir açıklama MEB’den bekleniyor. Yeni bir yol haritası izlenecek ve eğitim bu şekilde devam edecek.

Temel Liselere Öğrenci Kaydı

TEMEL LİSELERE KAYITLAR DURDU

Dershaneden Temel Liseye dönüşmüş olan pek çok kurum şuan için öğrenci kayıtlarını durdurduklarını ve bu belirsizliğin bir son bulmasıyla yollarına devam edeceği konusunda hemfikir.

Temel lise olarak devam etmek istediklerini ancak yarın bu konuda ne olacağını bilemedikleri için en doğru yol olarak şuan için kayıtları durdurduklarını belirttiler. Temel liselere dönüşmek için büyük paralar harcadıklarını ve en kötü ihtimalle hiç öğrenci olmazsa dershaneye yeniden dönüşeceklerini belirttiler.

ÖĞRETMENLER DE MERAKLA BEKLİYOR

Dershanede görev yapan binlerce öğretmen de bu konuda bir an önce bir açıklama yapılmasını istiyor.İşlerinden olmak istemediklerini ve Dershane Öğretmeni olarak çalışırken MEB’e geçiş yapanların başvuru işlemleri nasıl olacak bilmediklerini belirtiyorlar. Umuyoruz ki en kısa süre içerisinde bu muamma bir son bulur ve karar varır. Cevapsız sorular halen devam ediyor.Bunların başında da dershanelerin kapandığı zamanında temel liselere kayıt yaptıran ve daha sonra dershanelerin kapanmasının iptal edilmesi kararının sonrasında kaydını sildirip dershaneye gitmek isteyen öğrenciler ne olacak? sorusu hızlı bir şekilde cevaplanmalıdır.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.