İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

TEOG 2015-2016 8. Sınıf Ortak Sınavlar e-Kılavuz Yayınlandı

22.10.2015

MEB TEOG Ortak Sınavlar İçin Kılavuzu İncelene

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2015-2016 eğitim öğretim yılında TEOG Sınavına girecek öğrencilerin mutlaka incelemesi gereken e-kılavuz yayınlandı.Kılavuzu incelediğiniz zaman göreceğiniz üzere 8.Sınıflar için yapılacak olan Ortak Sınavların 1.Dönem Sınav Tarihleri 25-26 Kasım 2015  olarak belirlenmiştir.Mazereti olan öğrencilerin girecekleri Mazeret Sınavı Tarihleri 12-13 Aralık 2015  tarihleri arasında olacaktır.Sınav sonuçları ise 2016 Ocak’ta açıklanacaktır. 8.sınıf öğrencilerinin 2. dönem girecekleri sınavlar ise 27-28 Nisan 2016 tarihleri arasında olacaktır.Mazeretli olanlar 2. dönem sınavına 14-15 Mayıs 2016  tarihleri arasında girecektir. Bu sınavın sonuçları ise Haziran’da açıklanacaktır.Ortak Sınavlara girecek olan öğrenciler hangi derslerden sınavlara girecek ilk gün ve ikinci gün oturumlarına ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

TEOG 2015-2016 ORTAK SINAVLAR KILAVUZU

TEOG ORTAK SINAVLAR 2015-2016 DERSLER

Ortak Sınavlara girecek öğrencilerin birinci gün ve ikinci gün girecekleri sınavlar ile soru sayıları ve sınav süreleri hakkında bilgiler aşağıda verilmiştir.

1.Gün Sınavları : Türkçe,Matematik ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi
Sınav Süreleri ve Soru Sayıları : Öğrenciler bu sınavda 20 soru çözecekler ve her sınav için ayrı ayrı 40 dakika verilecektir.

2.Gün Sınavları : Fen ve Teknoloji ,T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük,Yabancı Dil
Sınav Süreleri ve Soru Sayıları : Bu sınavda da her dersten 20 soru var ve öğrencilere her ders için 40 dakika süre verilmiştir.

MEB TEOG ORTAK SINAVLARA GİRME ŞARTLARI

1. Ortaokul Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları

♦ 2015–2016 öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

2. Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları

♦ Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan ve açık öğretim ortaokulunun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak.

3. Yurtdışında Bakanlığımıza Bağlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları

♦ 2015–2016 öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

4. Yurtdışında ve KKTC’de Bakanlığımıza Bağlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları

♦ Sınıf seviyesine göre, Türkiye’deki 8’inci sınıfa denk okullarda öğrenim görüyor olmak.

GENEL AÇIKLAMALAR

Ortak sınavların yapılacağı derslerin yazılı konuları her ders için o öğretim yılının programlarına bağlı kalınarak hazırlanan ve Bakanlığımız tarafından ilan edilen öğretim programlarında belirtilen kazanımlar esas alınacaktır.

Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemine girilecek ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dâhil edilecektir.

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin AOSP hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

TEOG Kılavuzu İçin TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.