İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ürdün’de Çalışmak İşçi Alımı İş İlanları

Ürdün’de İş Yapan Türk Firmaları

Orta Doğu bölgesinde bulunan Arap ülkelerinden biri olan Ürdün, son zamanlarda yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bunun temel sebebi ise Suriye’de yaşanan iç savaşın Ürdün’ü de dolaylı yoldan önemli bir ölçüde etkilemiş olmasıdır. Türkiye’nin ardından en çok mülteci kabul eden Ürdün, yaklaşık 1.5 milyon Suriyeli mülteciye kapısını açtı.

Diğer Orta Doğu ülkelerine göre batı normlarına daha uygun olan ve liberal bir ekonomisi ile Ürdün, Türk firmaları için güzel bir yatırım yeri olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca Ürdün’de iş gücünün ucuz olması da özellikle Türk inşaat firmalarını bölgede; inşaat, alt yapı, üst yapı, turizm, sağlık, eğitim gibi sektörlerde yatırıma teşvik etmektedir.

Tüm bunlar ile Dünya’nın en çok konuşulan yabancı dili olan İngilizcenin ise iş çevresinde yaygın konuşulması sadece Arapça bilen değil Türkiye’de Arapça bilmediği halde İngilizce bilen işçilerin de iş imkanı bulmasına yol açmaktadır.

Ürdün, ABD ve Avrupa Birliği için STA’ya sahiptir. Bu durum Ürdün’e ABD ve Avrupa Birliği ülkelerine karşı serbest ticaret avantajı sağlamaktadır. Bunun ile birlikte Ürdün ekonomisinde önümüzdeki yıllarda büyüme beklentileri de yatırımcıların dikkatini çeken şeylerden birisi oldu.

Yakın zamanda Ürdün ile Irak sınır kapısının yeniden açılması da gündemdedir. Böylelikle Ürdün, savaşlar ve iç karışıklıklar nedeniyle kaybettiği Irak pazarını tekrardan kazanacak. Ürdün ekonomisinin canlanması yatırımcılar için de güzel bir fırsat olacaktır.

Ürdün’de çalışmak istiyorum diyorsanız bu yazımıza mesleğinizi, bilgi birikiminizi, tecrübelerinizi belirtebilir, işler hakkında bilgi alışverişinde bulunma imkanı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
  1. sıddık hasdemir dedi ki:

    Merhaba, Ben bilgisayar mühendisiyim. c# programlama dilini biliyorum. 1 yıldan fazla iş deneyimim var. Ürdün de çalışmak istiyorum.