İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

YÖK 2015 Uzman Yardımcısı Alımı ve Başvurusu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2015 Uzman Yardımcısı Alımı ve Başvurusu

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Eğer sizde kariyerinize Yükseköğretim Kurumunda devam etmek istiyorsanız size güzel iş ilanları yayınlamaya devam ediyoruz. Her sene olduğu gibi 2015 yılında da personel alımı yaparak istihdam alanı oluşturan YÖK 2015 yılında da Uzman Yardımcısı Alımı yaparak kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Toplamda 20 adet memur alımı yapacak olan kurumda sizlerde çalışabilirsiniz. İş Başvurusu yapabilmek için bir takım kriterleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bunların başında da KPSS’den 70 puan ve üzeri almış olmanız gerekmektedir. Şimdi dilerseniz Aranan Şartlar ve Başvuru Koşulları hakkında size bilgi verelim ve alım yapılacak olan kadroların hangi alanlarda olacağına dair bilgileri sizlere aktaralım.Başvuru Tarihleri: ( 29 Ocak 2015 – 06 Şubat 2015 )

YÖK 2015 UZMAN YARDIMCISI ALIMI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında çalıştırılmak üzere, 9. dereceli, toplam 20 (yirmi) Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alınacaktır.
SINAV KILAVUZU
Giriş sınavı sadece sözlü sınav şeklinde yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınavın yapılacağı adres, tarih ve saatleri, YÖK Başkanlığının (www.yok.gov.tr) internet sayfasında, sözlü sınavdan en az 10 (on) gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.
SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI
1)
2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanlarının karşılarında belirtilen puan türüne göre asgari 70 puana sahip olmak.
2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.
3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
4) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01Ocak 1980 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)
5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.

Alanı KadroAdedi Mezun Olunan Alan/Bölüm Sınav Türüve Puanlar
Hukuk 7 Hukuk Fakültesi KPSS-P79
Kamu Yönetimi 4 Kamu Yönetimi Bölümü KPSS-P37
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 2 Matematik, Matematik Öğretmenliği Böl. KPSS-P10
Türk Dili ve Edebiyatı 2 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü KPSS-P3
Arap Dili ve Edebiyatı 2 Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü KPSS-P3
İngiliz Dili ve Edebiyatı 1 İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü KPSSP36
İstatistik 1 İstatistik Bölümü KPSS-P25
Bilgisayar 1 Bilgisayar Mühendisliği KPSS-P3

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER, ŞEKLİ VE YERİ:
2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 (yüz) puan üzerinden 70 (yetmiş) ve daha yüksek puan alarak başarılı olan adaylardan, Başkanlığımızdan görev talebinde bulunacakların, elektronik ortamda doldurulacak EK-1 Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu ile birlikte aşağıda yer alan belgeleri 29.01.2015-06.02.2015 tarihleri arasında Başkanlığımıza şahsen, elden veya posta (iadeli taahhütlü) yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle son başvuru tarihinden sonra Başkanlığımıza girişi yapılan evraklar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
a) KPSS sonuç belgesinin aslı veya fotokopisi ya da sonuç belgesi kontrol kodlu bilgisayar çıktısı.
b) Yükseköğrenim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı veya belgenin teslim edildiği Başkanlığımız birimince onaylanmış örneği.
c) İki adet vesikalık fotoğraf.
ç) Adayın özgeçmişi

Eğer sizde YÖK’te çalışmak istiyorsanız bu şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. İş hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linki kullanınız.

YÖK Uzman Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Koçtaş 2015 Satış Danışmanı ve Personel Alımı başlıklı makalemizde Koçtaş 2015 Personel Alımı, Koçtaş Eleman Alımı 2015 ve Koçtaş Kasiyer Alımı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.