İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

1000 TL’den Az Maaş Alan Emekliye Zam Haberi

1000 TL’den Az Maaş Alan Emekliye Zam 100 TL Zam 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti Grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar ile emekliyi sevindirecek bir haber verdi. Ülkemizin büyüme rakamlarının açıklanmasının artından yıl içerisinde 2.9 luk bir büyüme kaydeden ülkemiz TÜRKİYE her geçen ileriye gittiğini ve emeklilerin de bu büyümeden faydalanacağını açıkladı. Hükumet olarak emeklinin her zaman yanında olduklarını ve  Temmuz ayında emeklilerimize  TÜFE oranında zam yapacaklarını bildirdi. Peki Emekli 2015 yılında ne kadar zam alacak ? Memurlar ve Emeklilerin maaşlarına ek  bir de Toplu Sözleşme ile maaşlarına enflasyon zammı eklenecek ve bu rakam yüzde 1.76 olarak açıklandı. Bu konuda sizlere daha ayrıntılı bilgi vereceğiz. Emekliye 2015 Zam HaberiBaşbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından bizzat verilen bu haber maaşı 1000 TL den az olan emeklileri ilgilendirmektedir.Peki bu ne anlama geliyor ? Hangi emekliler bu zamdan faydalanacak ?

Örnek  verecek olursak Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre maaşı 800 TL olan bir emekli artık 900 TL alacak maaşı 1000 TL ile 1100 TL arasında olan bir emeklinin maaşı ise 1100 TL ye bağlanacaktır ifadesini kullandı.Bu düzenleme ile emekli maaşlarına 100 ile 50 TL arasında bir zam alacak olan emeklilerin yüzü bir nebze de olsa gülecek diyebiliriz.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ayrıca emeklilere verecekleri bu Temmuz 2015 zammından farklı olarak ülkemizde 571 bin vatandaşın 145 lira 65 yaş aylığı aldığını ayrıca  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 145 lirayı 200 liraya çıkartacaklarını söyledi. Buna ek olarak  bu adımlarımız bütçe dengelerini zorlayan adımlar değildir. ifadesini de cümlelerinin sonuna ekledi.

Yani 2015 Temmuzda emekliler için iyi bir adım atılacak diyebiliriz. Ancak bu dar gelirli emekli vatandaşlarımızı ne kadar mutlu edecek bunu zaman gösterecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Genel Sağlık Sigortası Borç Ödemesi Uzatıldı başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Borç Hesaplamak, Genel Sağlık Sigortası Borç Sildirmek ve GSS Prim Borcu Ödemesi Uzatıldı Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.