İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak, Eve Dikiş İşi Veren Butikler

Evden yapılabilecek işler günümüzde gittikçe daha popüler hale geliyor. Birçok kişi evden yapılabilecek işler ile ya ek gelir elde ediyor ya da evden tam zamanlı çalışarak geçimini sağlıyor. Özellikle ev işleri ve çocuklarla ilgilenirken kendi parasını kazanmak isteyen kadınlar ve dükkan masrafına girmek istemeyen kişilerin tercih ettiği işlerin başında da evde terzilik yapmak geliyor. 

Mutlaka çevrenizde de rastlamışsınızdır. Eli terziliğe yatkın kişilerin bir kısmı evinin odalarından birini dikiş odasına çeviriyor ve burada çalışıyor. Böylece ayrı bir dükkan masrafına girmekten kurtulan kişiler parça başı dikiş işi ya da kişiye özel kıyafet ve elbise dikim işi ile geçimini sağlıyorlar. Biz de bu yazımızda evde dikiş yaparak para kazanmak konusuna değinmek istiyoruz. Böylece evde dikiş işi yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum diye düşünenlere yol göstermeyi umuyoruz. 

Evde Terzilik İşi Nasıl Yapılır?

Ben terzi olmak istiyorum ve evden çalışmayı düşünüyorum diyorsanız hiç zaman kaybetmemenizi öneririz. Tabii bu aşamada bu işi yapabileceğinizden emin olduğunuzu düşünüyoruz.

Evde terzilik işi eli dikiş ve nakış işlerine yatkın olanlar için güzel bir iş imkanı. Fakat eve dikiş işi veren butikler ve firmalar ile anlaşarak güzel paralar kazanmak istiyorsanız, terziliğe dair teknik bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü evde terzilik işi veren firmalar veya diğer müşteriler tarafından sipariş verilen ürünleri onların istediği şekilde yapamazsanız, müşterilerinizle aranızda sorun olabilir ve işi ilerletemezsiniz. 

Evde Dikim İşi ve Terzilik Yapmak İstiyorum

Evde elbise dikimi yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak terzi ekipmanlarına ihtiyacınız var demektir. Eğer dikiş vb. terzi işlemleri için gerekli ekipmana sahipseniz evden bu mesleği yapmak için önünüzde hiçbir engel yok.

Terzilik işindeki hünerlerinizi gösterdikten sonra başta komşularınız olmak üzere yakın çevrenizden işler alarak ilerleyebilirsiniz. Genellikle terzilere; paça kısaltma, pantolon daraltma, yırtılan yere yama yaptırılma tarzı tamir işleri veriliyor. Fakat siz işi geliştirip evde dikim işi veren firmalar ile anlaşabilir, müşterilerinize en baştan kıyafet tasarlayarak dikebilirsiniz. 

Evde Dikiş İşi Veren Firmalar

Evde terzilik yapanlar kimi zaman özel butiklerle veya giyim firmalarıyla anlaşarak toplu iş alabiliyorlar. Bu şekilde parça başı dikim üzerinden yapılan anlaşmalar düzenli gelir elde etme imkanı sağlıyor. Daha açık olması adına örnek verelim: Bir restoranla anlaşarak o mekanda çalışan kişilerin giyeceği gömlekleri veya pantolonları dikebilirsiniz. Bildiğiniz gibi böyle yerlerde çalışanlar bir örnek giyiniyor. Ya da yerel bir spor takımıyla anlaşarak onların formalarını siz dikebilirsiniz. Burada önemli olan işinizi iyi yapmanız ve adınızı duyurmanız. Tabii bir yandan da “Evde dikiş yapacak terzi aranıyor” ilanlarını takip etmenizde de fayda var. Bu tarz ilanları internette bulabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak linkleri bölüm sonunda bulabilirsiniz. Ama evde dikiş işi arıyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri çevrenizdeki esnaf ve tekstilcilerle konuşmak olacaktır. Böylece yüz yüze görüşerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

Jooble.org sitesinde yayınlanan evde terzi iş ilanları için TIKLAYINIZ!

Kariyer.net terzi iş ilanları için TIKLAYINIZ!

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evden Yapılabilecek İşler

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 44 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  merhabalar dikiş makinemiz var işide biliyoruz konya meram evlere dikiş işi veriyormusunuz acaba

 2. Gülümser büyükgöze dedi ki:

  Dikiş atölyem var her türlü dikiş sıfır giyim tamir yapiyorum dikiste aklınıza gelebilecek her türlü iş yapılıyor

 3. Unsal dedi ki:

  Butik için evinden veya atölyesinden parça başı, kalıp çıkartarak elbise dikimi yapacak tecrübeli terzilerle çalışmak istiyoruz. Siparişler genellikle düz elbise ve etek üzerine olup haftada 20-30 adet istenecektir. Ücretlendirme parça başı yapılacaktır. (İstanbul içinden başvuranlar değerlendirilecektir.) İletişim için gkcher1@yahoo.com adresine bilgilerinizi gönderebilirsiniz. İletişime geçebilmemiz için telefon numaranızı da yazmanız rica olunur.

  1. Damla dedi ki:

   Merhaba Burik terzi dükkanım var kalıptan özel dikim tadilat vs yapabiliyorum dönüş yaparsanız çalışmak isterim

 4. Gulumser dedi ki:

  Evde tek kullanimlik terlik dikmek istiyorum