İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Yanlış Duymadınız! Reklam İzleyerek, Tıklayarak Para Kazanmak Mümkün!

02.03.2019

Ekonomik koşulların giderek zorlaşması ve insanların ay sonunu getirmekte her geçen gün zorlanması pek çok kişiyi ek gelir arayışına soktu. Ek gelir elde ederek bütçesini rahatlatmak isteyenlerin tercih ettiği işlerden biri de reklam izleyerek para kazanmak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde, mobil cihazlardan ve bilgisayardan reklam videoları izleyerek ya da çıkan reklamlara tıklayarak para kazanmak mümkün. Bu yöntemle, siteye, yaşanan ülkeye ve reklamveren firmaya göre değişmekle birlikte aylık 350 dolar civarında gelir elde edilebiliyor. Ancak işe başlamadan önce yetersiz araştırma yapılması, sitenin güvenilirliğinin sorgulanmaması ödeme alamamaya sebep olabiliyor.

Reklam İzleyerek veya Tıklayarak Para Kazandıran Türk Siteler

Ne yazık ki şu anda ülkemizde bu tarz hizmet veren bir site veya uygulama bulunmuyor. Geçtiğimiz yıllarda reklam izleyerek para kazandırdığını iddia eden bir site ve bu siteye ait mobil uygulama bulunuyordu. Ancak çok geçmeden bu oluşumun da Çiftlikbank’ın farklı bir versiyonu olduğu anlaşıldı. Mağdurlar, Çiftlikbank’taki gibi yüklü miktarlarda para kaybetmeseler de izledikleri ve tıkladıkları reklamlardan biriken bakiyelerini alamadılar ve site bu olaylardan kısa bir süre sonra sırra kadem bastı.

Bu örnek, işin Türkiye ayağını temsil etse de aslında tüm dünyada kullanıcılarını dolandıran ve ödeme yapmayan pek çok site var. Bu sitelerin tehlikesi kapandıktan kısa bir süre sonra farklı bir isimle tekrar açılmaları ve kullanıcılarından yararlanmaya devam etmeleri. Örneğin “X Kazan” adlı bir site olduğunu varsayalım. Bu site iki aylık bir sürecin ardından reklamverenlerden elde ettiği geliri topluyor ancak kullanıcılarına bir ödeme yapmadan kapanıyor. Birkaç ay sonra aynı firmaya ait “Y Kazan” adlı bir site açılıyor. Üstelik bu site reklamını “biz X Kazan gibi değiliz, size kesin ödeme yapacağız” şeklinde yaparak hem eski kullanıcıların hem de yeni kullanıcıların güvenini kazanıyor. Fakat ay sonunda yine aynı senaryo tekerrür ediyor.

Bu sebepler ışığında, yalnızca reklam izleyerek veya tıklayarak para kazanma yönteminde değil, internetten para kazanma yöntemlerinin tümünde güvenlik son derece önemli. Sitenin kaç yıldır hizmet verdiği, kullanıcılarının ödeme alıp alamadığı gibi çok çeşitli araştırmalar yapılmadan bu işe başlanmaması gerekiyor.

İlk bakışta para yatırmadığınız için maddi zarara uğramamış gibi görünseniz de ay sonunda birkaç yüz dolar beklerken hiçbir şey kazanamamanız da aslında maddi bir kayıp. Bu nedenle bu tarz işlere başlamadan önce yalnızca bu içeriği okuyarak değil, farklı kaynaklardan güvenilirlik taraması yaparak işe başlamanız çok önemli.

Reklam İzleyerek veya Tıklayarak Para Kazandıran Yabancı Siteler

Listemizde yer verdiğimiz sitelerin tümü, pek çok farklı kaynakta güvenilir olduğu ve ödemelerinde herhangi bir problemin yaşanmadığı iddia edilen siteler. Ancak reklam izleyerek para kazandıran sitelerin tümünü incelemek gibi bir şansımız olmadığı için, bu sitelerle çalışmaya başlamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Siteler ödeme yapıyor olsalar bile, ülkemizde kullanılmayan Paypal gibi bir ödeme metoduyla çalışmaları, belli ülkeler dışına ödeme yapmamaları gibi durumlarla karşılaşmamak için sitelerin “Sıkça Sorulan Sorular” sayfalarını ve forumları araştırmanızda yarar var.

1. InboxDollars

İnternette reklam izleyerek para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği sitelerin başında InboxDollars geliyor. InboxDollars listedeki diğer isimlerden farklı bir kazandırma yöntemine sahip. InboxDollars’da sitenin ortaklığı olan firmalar tarafından gönderilen maillerdeki reklamlara tıklayarak para kazanıyorsunuz. Gönderilen maildeki “Maili okudum” butonuna tıklayarak, tıklama başına birkaç sent kazanabilirsiniz.

InboxDollars’ın bir diğer avantajı da yalnızca reklamlara tıklayarak veya izleyerek değil, anketler oyunlar, ve kampanyalar üzerinden de gelir elde edebilmenize olanak vermesi. Sitedeki bakiyeniz 30 dolar olduğunda kazancınızı hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

2. Swagbucks

Reklam tıklayarak para kazanmak için tercih tercih edebileceğiniz yabancı sitelerden biri de Swagbucks. Swagbucks üyeliğinize gönderilen anlaşmalı reklam maillerini okuyarak para kazanabiliyorsunuz. Bazı maillerden gelir elde edebilmek için yalnızca okumak yeterli değil. Reklamı yapılan siteye üye olmanız veya siteden bir şey almanız gerekebiliyor. Ama gelen çoğu maili okumanız para kazanmanız için yeterli. Okuduğunuz her mail için SB puanı kazanıyorsunuz. Okunan mail başına 15 ila 30 SB puanı kazanmak mümkün. Puanlarınız yeterli seviyeye ulaştığında para olarak hesabınıza aktarabileceğiniz gibi, anlaşmalı sitelerde de harcayabilmeniz mümkün.

3. Fusion Cash

Fusion Cash’te internetten reklam izleyerek para kazanmanın yanı sıra, InboxDollars’da olduğu gibi farklı yöntemler de kullanabilmeniz mümkün. Siteye kayıt olup ilk anketi doldurmanızla birlikte bakiyenize 5 dolar ekleniyor. Gösterilen reklamlara tıklayarak, önerilen mobil uygulamaları indirerek veya test için sunulan oyunları oynayarak Fusion Cash üzerinden para kazanabilirsiniz.

4. ClixSense

En güvenilir siteler arasında gösterilen ClixSense, 2007 yılından beri hizmet veriyor ve bu zamana kadar kullanıcılarına yaptığı toplam ödeme tam 28 milyon dolar. ClixSense, bir “tıkla kazan” sitesi olmaktan çok öte bir yapıya sahip. Sitede yer alan forumda, çeşitli fikirler üzerinde tartışılarak para kazanmak için yeni yöntemler geliştirilmeye çalışılıyor. Buradaki fikirleri inceleyerek kendi özgün fikrinizi bulabilirsiniz.

Eğer “ben sadece reklamlara tıklamak istiyorum” diyorsanız tıkladığınız veya izlediğiniz reklam başına 0,02 dolar kazanmanız mümkün. Gelirinizi artırmak için anketleri doldurabilir, oyunlar oynayabilir ve diğer teklifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca siteye bir arkadaşınızı kayıt ettirdiğinizde referans sistemiyle, arkadaşınızın toplam kazancının %20’si kadar gelir elde edersiniz. Bakiyeniz 10 dolara ulaştığında kazancınızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

5. Aticlix

Bilgisayardan veya telefondan reklam izleyerek para kazanmak isteyenlerin bir başka güvenilir tercihi de Aticlix’tir. Tıkladığınız reklam başına 0,04 dolar ödeyen Aticlix’te ayrıca sizin referansınızla üye olan arkadaşınızın tıkladığı reklamlardan da aynı miktarda gelir elde ediyorsunuz. Aticlix, her gün yeni reklamlar göstereceğini garanti ediyor. Bu nedenle tıklayabileceğiniz reklam sayısında asla sıkıntı çekmiyorsuınuz. Sitede ayrıca yarışmalara katılarak veya günlük görevleri tamamlayarak da para kazanmanız mümkün.

6. BTC Clicks

Eğer kripto para piyasasına meraklıysanız ve bu kurdan gelir elde etmek istiyorsanız BTC Clicks sizin için biçilmiş kaftan. Diğer “tıkla/izle kazan” siteleriyle aynı mantıkla çalışan BTC Clicks’in tek farkı kazancınızı dolar, euro veya TL üzerinden değil Bitcoin üzerinden yatırması. Sitede tıkladığınız her reklamdan 0,0006 Bitcoin kazanıyorsunuz. Ayrıca sizin referansınızla kayıt olan kullanıcıların tıkladığı reklamlardan da %80 oranında kazanç sağlıyorsunuz. Premium üyeliğe geçerek tıklama başı kazancınızı artırabilirsiniz ancak bu kesinlikle sizin tercihinize kalmış bir şey.

7. BUX Inc

BUX Inc, reklamların izlendiğinden emin olmak için güvenliği sıkı tutan sitelerden biri. Sitenin ana sayfasında yer alan tıkla kazan tekliflerinden aynı anda yalnızca birini açabiliyorsunuz. Size izletilen reklam sona erdikten sonra beliren kutucuktan da reklamı izlediğinizi işaretlemeniz gerekiyor. Eğer çeşitli yöntemlerle aynı anda birden fazla reklamı açmayı başarsanız bile bunun tespiti halinde tüm kazancınız iptal ediliyor. Sitenin belki de en sıkıcı yanı bakiyenizin hesabınıza aktarılması için 60 gün civarında beklemeniz.

8. Coinbulb

Kripto meraklılarının tercih edebileceği bir diğer site olan Coinbulb da bitcoin’le ödeme yapan sitelerden biri. Tıkladığınız reklam başına 0,00100 Mbtc kazanıyorsunuz. Ayrıca sizin referansınızla üye olanların kazancının %17.5’i de sizin bakiyenize ekleniyor. Hesabınızda 0,1 Mbtc biriktiğinde kazancınızı bitcoin cüzdanınıza aktarabiliyorsunuz. Tıklama başına kazançlar haricinde sitede yüksek kazanç elde edebilmenize olanak veren çeşitli günlük teklifler de olabiliyor. Bu nedenle siteyi her gün ziyaret etmeniz kazancınızı artırmanızı sağlayabilir.

Reklam İzleyerek Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Maalesef yalnızca reklam izleyerek çok yüksek paralar kazanmanız mümkün değil. Ayrıca pek çok sitede günlük tıklayabileceğiniz veya izleyebileceğiniz reklam sayısı sınırlı. İstisnai siteler haricinde çoğu sitenin reklam başına ödemesi 0,01 dolar. Bu da 1 dolar kazanabilmek için 100 reklama tıklamanız gerektiği anlamına geliyor. Günlük sınırı olan siteleri de hesaba katarsanız reklam izleyerek günde 1 dolar bile kazanmanızın zor olduğunu söylemek mümkün.

Ancak listemizde yer alan çoğu sitenin anket, mobil indirme, oyun oynama gibi diğer tekliflerini değerlendirerek bu sitelerden elde ettiğiniz geliri artırabilirsiniz.

Fakat unutmayın ki bu yöntemlerle kazanacağınız rakamlar harcayacağınız zamanla doğru orantılı olacaktır. Bu nedenle günlük işinizden istifa edip internet üzerinden para kazanma çalışmalarına başlamadan önce hesaplamalarınızı doğru yapmanız gerekir.

Evden Para Kazanmak İstiyorsanız: Evden Nasıl Para Kazanabilirim?

Para Kazanma Taktikleri:Para Kazanmak İçin 43 Güvenilir Taktik

Paranıza Para Katın: Parayla Para Kazanma Yöntemleri

Anket Doldurarak Para Kazanın: Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiz Siteler

En Değişik Para Kazanma Yöntemleri: Para Kazanmanın 11 Değişik Yöntemi

Mail Okuyarak Para Kazanın: Mail Okuyarak Para Kazanma Siteleri

Müzik Dinleyerek Para Kazanın: Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.