İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

4 Bin 682 Engelli ve 3163 SHÇEK Memur Ataması 2015

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Açıkladı.!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çok iyi çalışmakta adının hakkını vermekte ve yıl içerisinde istihdam oluşturmak için memur alımları yapmaktadır. Yeni müjdeli bir haber Faruk Çelik’in Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamayla geldi. Buna göre toplamda  4 bin 682 engelli memur  ve  3 bin 163 SHÇEK’li memur alacaklarını yakın zamanda Devlet Personel Başkanlığı sitesinden de duyurulacağını açıkladı. Başvurular Ne Zaman olacak bu konuda da açıklama yapan bakanımız 13-24 Nisan 2015 tarihlerinde turkiye.gov.tr adresinden başvuruların yapılacağını bildirdi.SHÇEK ve Engelli Memur Alımı Bir çok insanı umutlandıran bu haber kimleri ilgilendiriyor ? Yani Kimler Başvuru Yapabilir bu konuda da bilgi verelim.Engelli adayların atamalarının yapılacağı (4.682) adet kadro ÖSYM Başkanlığına gönderdiklerini ve bu kadroları için tercih tarihleri ise  16-24 Nisan 2015 tarihleri arasında olacağını başvuruların ise ÖSYM sitesinden yani www.osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirileceğini belirtti.

Bu atamalar hakkındaki ayrıntılı bilgiler,DPB yani Devlet Personel Başkanlığının www.dpb.gov.tr internet sitesinden adaylara net bir şekilde duyurulacağını açıklayan bakanın atmış olduğu Twitler aşağıdaki gibidir.

Shcek-memur atama-haberi

Hangi Bakanlıklar Alım Yapacak ve hangisine ne kadar kadro verilecek bu konuda henüz detay vermeyen Bakanımız yakın zaman içerisinde Devlet Personel Başkanlığının ilanları açıklayacağının bilgisini verdi. Buna bağlı olarak Nisan Ayında toplamda 7.845 Kişi alınacak diyebiliriz. Bu kadrolardan 4 Bin 682 Tanesi Engelli Memur Alımı 3.163 tanesi de SHÇEK Memurudur.

Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. İlanlar yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacaktır.

 Devlet Personel Başkanlığı Atama Açıklaması İçin TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan 1000 TL'den Az Maaş Alan Emekliye Zam Haberi başlıklı makalemizde 2015 Yılı Emekliye Zam Var Mı, Ahmet Davutoğlu Emekliye Zam Haberi 2015 ve Emekliler Ne Zaman Zam Alacak 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. 25 bin kontejyan var 4682 kişi komik ya bide çalışılıyormuş dedi ki:

  Peki neden bu seneki sın atamada bu kadar düşük diğer bilgilerinizi okudum başlıca 5 kamu kurumu için duşuk

  1. Admin dedi ki:

   Yani bu kadar az kadro verilmesi normal değil hele ki bu kadar açık kadro varken. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Kuruluşlarının engellilere daha fazla kadro vermesi gerekmektedir. Geri kalan kadrolar Haziran 2015’de verilebilir diye tahmin ediyoruz.

  2. 25 bin kontejyan var 4682 kişi komik ya bide çalışılıyormuş dedi ki:

   Valla bence seneye yine sınava gireceklerden alacakları katılım ücretini duşunduklerı için
   bu kadar az

   1. Admin dedi ki:

    Umuyoruz ki engelli memur adaylarına fazla uğraştırmadan hak ettikleri kadroyu versinler.

 2. 25 bin kontejyan var 4682 kişi komik ya bide çalışılıyormuş dedi ki:

  25 bin açık 4682 tercih ve bunun içinde 2 bin kusuru lise geri kalanı kura ve unıversıte mezunu bari 8 bin olsaydı da herkesin umudu olsaydı

  1. Admin dedi ki:

   Bahsettiğiniz konuda da haber yapmıştık. Okumak İçin TIKLAYIN

 3. nilay güner dedi ki:

  inşaallah bucumanın bereketi hürmetine çocuklarıma rızık kapıları açılır hayırlı cumaalar.

 4. Deniz dedi ki:

  Nisanda atama bekleyen diğer kadroları da unutmamanız dileğiyle.