İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmış olduğu açıklama neticesinde bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurmuştur. Genel İdare Hizmetleri sınıfından 9. dereceden 60 adet uzman yardımcısı alımı yapacağı bildirilmiştir. Başvuru koşullarında belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar arasından sözlü sınav ile uzman yardımcısı alımları gerçekleşecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı için iş başvurusunda bulunmadan önce belirlenen genel başvuru koşullarını ve özel şartları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Böylelikle başvuru koşullarını daha iyi bir şekilde anlayıp, sadece tüm koşulları karşıladığınız taktirde başvuru yapabilirsiniz. Aksi taktirde başvurunuz değerlendirmeye alınmayabilir.

AILE-VE-SOSYAL-POLITIKALAR-BAKANLIGI-UZMAN-YARDIMCISI-ALIMI-2016

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak,

b) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıdaki tabloda belirtilen öğrenim dallarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Sözlü sınavın yapılacağı 2016 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

d) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından; 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre yukarıdaki tabloda fakülte veya bölümlere göre belirlenen puan türlerinden İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakültelerinden mezun olanlar için 80, diğer bölümlerden mezun olanlar için 70 ve daha yüksek puan almış olmak ve müracaat edenlerden başvurusu kabul edilenler arasından yapılacak puan sıralamasında ilan edilen kadronun 4 katı kadar aday arasında yer almak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır),

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

f) Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

Sınava başvuru yapacak olan adayların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi internet web sayfası adresi olan www.aile.gov.tr adresinde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulup formun imzalı çıktısının 22/12/2015-31/12/2015 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No:10/A Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine şahsen, herhangi bir yakını veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

a) TC kimlik fotokopisi,

b) Diploma, öğrenim belgesi veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti,

c) 4 adet vesikalık fotoğraf,

d) Özgeçmiş,

e) KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da Bakanlıkça onaylı sureti gibi belgelerdir.

İlan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. İlanın tam metninde başvuru için adaylarda istenen özel şartlar, sınav konuları ve sınavın değerlindirilmesi hakkında detaylı bilgileri okuyabilirssiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.