İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ak Parti’nin 1 Kasım Erken Seçimleri İçin Ekonomik Vaatleri

Ak Parti Erken Seçim İçin Neler Öneriyor ? Neler Getirecek ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. 1 Kasım Erken seçimler öncesinde Ak Parti vatandaşlar için daha büyük yenilikler ve ekonomik anlamda çok daha iyi projeler ile vatandaşın karşısına çıkmaya hazırlanıyor gibi. Emekliler için,çalışanlar için,üniversiteli işsizler için ve halkın daha pek çok kesimine hitap edecek farklı alanlarda yapılacak olan çalışmalar ile vatandaşın yüzünü güldürecek gibi.Ülkemizde şuan devam eden gelir eşitsizliğini ortadan kaldırmak ve bunu minimum seviyeye indirmek için yapılacak olan zamlar ekonomik olarak yapılacak yeniliklerin başında gelmektedir.Vatandaşın cebine direkt olarak yansıyacak olan bu yeni projeler ile Ak Parti 1 Kasım Erken seçimlerinde tek başına iktidar olmayı hedeflediğinden dolayı seçimlere kısa bir süre kala ekonomin anlamda vatandaşın isteklerine cevap verecek.

AK PARTİ YÜZ GÜLDÜRECEK

EMEKLİ MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRMELER

Emeklilerin almış oldukları 900 liralık bir maaşın yetmediğini açık bir şekilde herkes her fırsatta dile getiriyor. Ak Parti’de bunun farkında olduğundan dolayı Emekli maaşlarında büyük bir iyileştirmeye gidiyor. Emekli maaşlarına yapılan 100 Liralık Seyyanen Zamdan tüm emeklilerin faydalanamadığı için bunda da bir çalışma yapılacak.Bütün emekilerin maaşlarında yapılacak olan bu yeni düzenleme ile gelir eşitsizliği ortadan kaldırılmak hedefleniyor. Yine bayramlarda Emeklilere yılda bir kere olmak üzere toplu ödeme yapılması da gündemde.

TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNLARI

Kamuda görev yapan taşeron işçilerin sorunları da bu ekonomik programın içinde yer alması bekleniyor. Bildiğiniz üzere Karayollarında çalışan 6 BİN’den fazla işçinin kadroya alınmasına karar verilmişti. 7 Haziran Genel Seçimlerinden önce açıklanan bu kadrolar için de daha fazla iyileştirme yapılması yine beklenenler arasında yerini aldı.

KADIN İSTİHDAMI VE GENÇLER

Ak Parti’nin ekonomin alanda ilgi gösterdiği kitleler arasında kadınlar ve gençler geliyor.Kadınlara yönelik istihdamın yanı sıra ayrıca girişimci olmak isteyenler için de teşvikler uygulanacak.Artan şehit haberleri nedeniyle Askere giden gençlerin sigortalanması teklifi CHP’den gelmişti ve bunun bilincinde olan Ak Parti’de gözardı etmeyerek bu konuda da farklılıklar yapabilir.

KONUT KREDİSİNDE AVANTAJLAR

Konut kredisi kullanımında da yenilikler gelecek.Konut kredisi kullanacak olanlar için vergi istisna ve muafiyetlerinin yeniden düzenlenmesi, bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak geçmeki işsizlik sigortasından yararlanma koşullarının  daha da esnek bir hal aması ve son olarak belediyelere karşı zorunlu kreş gibi konularda farklılıklar yapılacak.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan OSB Görevde Yükselme ve Yazılı Sınav Konuları Değişikliği başlıklı makalemizde Görevde Yükselme ve Yazılı Sınavlar, Orman Bakanlığı Görevde Yükselme Sınav Konusu ve Orman Bakanlığı Yazılı Sınav Değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.