İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

AÖL Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri Açıklandı! [AÖL Giriş Ekranı]

AÖL birinci dönem sınavları için sayılı günler kaldı. Sınav tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler tarafından AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak sorusu sorulmaya başlandı. AÖL sınav giriş belgelerine, Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden erişim sağlanabilir. Peki sınav için giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak? AÖL giriş belgesi nasıl alınır?

AÖL Sınav Tarihleri

Açıköğretim Lisesi birinci dönem sınavları, 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, giriş belgelerinde belirtilen yerlerde sınava girecekler.

AÖL Sınav Yerleri Açıklandı mı?

Açıköğretim Lisesi 2018 yılı son sınavları için, sınav giriş belgeleri henüz yayınlanmadı. Giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağına dair bir açıklama yapılmasa da sınav giriş belgelerinin en kısa sürede MEB internet sitesi üzerinden erişime açılması bekleniyor.

AÖL Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

AÖL sınav giriş belgesi, www.aol.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanır. Sınav giriş belgesi, yazıcıdan çıktı olarak alınarak sınava girilebilir. Sınav giriş belgesi üzerinde öğrencinin mağduriyet yaşamaması için fotoğrafının bulunması gerekir. Sınav giriş belgesinde fotoğraf bulunmuyorsa, sınav öncesinde irtibat bürolarına gidilerek fotoğraf eklenebilir.

AÖL sınavı için öğrencilerin adreslerine ayrıca sınav evrakı gönderilmez. Sınav giriş belgesinde yer alana bilgilerin öğrenciler tarafından dikkatlice okunması gerekir. Giriş belgesinde belirtilen okulun sınav günü öncesinde ziyaret edilmesi, öğrencilere kolaylık sağlar.

AÖL Sınav Giriş Yerlerini Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Sınav Gün Yanınıza Almanız Gerekenler

  • Fotoğrafı bulunan nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport
  • Fotoğraflı AÖL sınav giriş belgesi
  • Kurşun kalem
  • Silgi

Adayların sınav günü gerekli kontrollerin zamanında yapılabilmesi için, sınav saatinden yarım saat önce sınav binası önünde beklemesi gerekir.

Açıköğretim Lisesi Mezuniyet Şartları

Açıköğretim Lisesi’nden mezun olmak için 4 şartın yerine getirilmesi gerekir. Mezuniyet için gerekli olan 4 şart;

  • Öğrenim görülen toplam dönem sayısı en az 8 olmalıdır.
  • Kazanılan toplam kredi sayısı en az 192 olmalıdır.
  • Ortak dersleri başarılı ile geçmek ya da muaf olmak (Türk Dili ve Edebiyatı dersi ya da Dil ve Anlatım dersi hariçtir, çünkü bu dersten mutlaka başarı ile geçilmesi  gerekir.)
  • Açıköğretim Lisesi’nde en az 1 dönemde sınava girilmiş olması gereklidir.

Mezuniyet için gerekli şartları yerine getiren öğrenciler, mezun olmaya hak kazanırlar.

 

Bir önceki yazımız olan 2018-2019 LGS Kasım Ayı Örnek Soru Kitapçığı başlıklı makalemizde 2019 lgs konuları, 2019 lgs konuları meb ve 2019 lgs ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.