İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü İş İmkanları Olanakları

04.02.2017

Son günlerde telefon kullanımının artması ile birlikte insanların da alış verişlerini ya da teknolojik hizmetlerini de bire bir mağazalardan yapmak yerine işlerinin başında ya da evde oturdukları yerden telefon aracılığı ile gerçekleştirebiliyorlar. Bu iş gün geçtikçe daha çok artmaktadır ve bu hizmetleri veren çağrı merkezleri hemen hemen tüm illerimizde ve hatta ilçelerimizde bulunmaktadır. Bu mesleğin artması ile birlikte üniversitelerde de çağrı merkezi hizmetleri bölümleri açılmaktadır bu bölümden mezun olanlar ise kamuda da özel sektörlerde de iş bulma imkanları fazla olmaktadır. Eğer bu bölümü okumak istiyorsanız ve sonunda ne tür bir iş kolunda görev alırım diye merak ediyorsanız öncelikle 112 acil servisleri başta olmak üzere birçok özel sektörde iş bulabileceksiniz.

Çağrı merkezi işin de ne yapılır?

Çağrı merkezi işin de ne yapılır? Sorusunu merak edenler öncelikle çağrı merkezlerinde elamanlar cep telefonu operatörleri için tarife değişikliği ya da ADSL hizmetleri veya herhangi bir teknoloji için teknik destek vermektedir. Unutulmamalıdır ki artık  çağımız da insanların her zaman bol vakte sahip olamayabiliyor bir ürün ya da hizmet hakkında işlerini yaparken telefonun diğer ucundan da hızlıca hizmet alabiliyorlar. Ve bu avantaj insanlar için hem bir avantaj hem de bir kolaylık olmaktadır bu yönde de hemen hemen bütün ürünler de kendi ürün ve hizmetleri için bir teknik servis ya da müşterilerinin kolaylıkla ulaşabileceği bir numara bulundurmaktadır.

Çağrı Merkezi Kuruluş Amacı Nedir?

Önümüzde ki yıllarda önemi artan ve her geçen gün daha fazla elemana ihtiyaç duyulacak olan bölüm çağrı merkezi elemanlığıdır. Peki bu bölümün amacı nedir ve ne için hizmet vermektedir? Üniversiteler de yeni açılan çağrı merkezi hizmetleri bölümü Türkiye’de ve diğer ülkeler de oldukça popülerleşen bu bölümün yani çağrı merkezi kuruluş amacı nedir? Elbette insanlar bütün gün iş de çalışıp evinde alış veriş yapmak ya da devletin her hangi bir kurumunda telefonla bilgi almak ve aldıkları bu hizmetlerle ilgili herhangi bir problem yaşandığında bir telefonla işlem oldukça hızlı ve verimli hizmet almak için kurulmuştur.

Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne Yapar?

Son günler de sıkça sorulan ve araştırılan meslek dalından biri de çağrı merkezi temsilciliğidir. Peki Çağrı merkezi temsilcisi ne yapar? Öncelikle iki tür telefon karşılama şekli vardır birincisi gelen çağrıları karşılamak bunda ise ya bir ürün almak için arayan müşterilerle iletişim kurmak ya da alınan ürüne teknik destek vermek için hizmet vermektedir bu bölümde ki temsilciler. Bir de dış arama yapan temsilciler vardır bunda ise bir ürünü reklam ederek karşısındakine ürünü satmak ve pazarlamakla görevlidir.

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Celal Akdağ dedi ki:

  Celal Akdağ
  Kayseri / Kocasinan
  celalakdagfb@gmail.com
  ( Engelliyim )

 2. Turkan dedi ki:

  Acil ise ihtiyacim var deneyiliyim antalya

 3. Canan demirci dedi ki:

  10 kişilik grup çalışması yapıyoruz izmir camdibi