İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dershanelerden Yeni Öğretmen Transferi Olacak

Dershanelerden Devlet ve Özel Okullara Öğretmen Alınacak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere önümüzdeki aylar içerisinde dershanelerin kapatılacağı  Veliler Üzerinde soğuk duş etkisi yarattı. Çünkü Veliler öğrencilerin Sınavlara nasıl çalışacakları konusunda kaygı duymaya başladı. Bunun üzerine hareket geçildi ve dershanelerde Özel Okullara ve devlet okullarına Türkçe, Matematik, Coğrafya Fizik, Kimya, ve geometri öğretmeni transfer etmek için düğmeye bastı diyebiliriz. Özel okullar bu alınacak yeni öğretmenleri sözleşmeli olarak çalıştıracak devlet okulları ise Okul Aile Birliği Yönetmeliği ile Öğretmen Kiralayacak. Peki bu ne anlama geliyor ? Ne Zaman Başlayacak  ? Hem velileri hem de öğretmenleri ilgilendiren bir durum olduğundan daha fazla ayrıntı vermek istiyoruz.

Öğretmen Transfer

Ülkemizin en gözde okullardan bir tanesinin Okul Aile Birliği Yöneticisinin yapmış olduğu açıklamaya göre “Çocuklarımızı sınavlara hazırlamamız gerekiyor. Dershane öğretmenlerinden ‘hizmet’ kiralayacağız. Sigorta ve vergisini biz ödeyeceğiz. Çünkü bu öğretmenler sınava hazırlama konusunda deneyimli. Okul öğretmenleri test çözdürme konusunda onlar kadar tecrübeli değiller” diye konuştu.Sadece Türkçe eğitim veren okullar değil Yabancı Dilde eğitim veren Okullarda bu kapsam içinde olacaklarını belirttiler. Öğrencilerin sırf bu dersler için dershaneye gittiklerini ancak kendi bünyelerinde artık öğretmen bulunduracaklarını sözleşme imzalayacaklarını ve öğrencilerin dershaneye gitmelerine gerek kalmayacağını belirttiler.

ÖĞRETMEN KİRALAMAK İSTEDİLER

Okulların uygulayacağı bir başka transfer yöntemini ise bir dershane kurucusu şöyle anlatıyor: “Test, kitap gibi yayınlarla ilgili hizmet satın almanın yanı sıra okullar öğretmen de kiralamak istiyorlar. Bu taleplerine yanıt vereceğiz. Çözüm şu. Öğretmenimize A okulunda haftada 10 saat çalışma izni vereceğiz, okul da bu izinle öğretmeni çalıştıracak. Biz öğretmeni görevlendirme yoluyla göndereceğiz, okul da hizmet satın almış olacak.” Dershaneden sözleşmeli öğretmen transfer eden bir okul yöneticisi ise “Bu depremi gören birçok okul geçen yıl dershaneden öğretmen almaya başladı. Seçeneğimiz yok. Veli baskı yapıyor. Bunu karşılamazsak çocukları okuldan alıp dershaneden dönüşen okullara verecekler” diyor.

16 SAAT DAHA FAZLA DERS

Bu arada okullar öğrencileri için sınavlara hazırlık takviye kurslarını hafta içi ve hafta sonu ek ders koyarak yapacak. Özellikle lise öğrencilerinin haftalık ders saatleri en az 16 saat artacak ve 51 saate çıkacak. Bir okul yöneticisi bu durumu, “Öğrenciler hafta içi okuldan sonra ve hafta sonları nasıl dershaneye gidiyorlarsa bu kez de dersleri bittikten sonra okuldan ayrılmayacak. Onlar için değişen bir şey olmayacak. Dershane yerine okullarında kurs alacaklar” diyor.

Kaynak: Habertürk

Bir önceki yazımız olan 1000 TL'den Az Maaş Alan Emekliye Zam Haberi başlıklı makalemizde 2015 Yılı Emekliye Zam Var Mı, Ahmet Davutoğlu Emekliye Zam Haberi 2015 ve Emekliler Ne Zaman Zam Alacak 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.