İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

DHMİ Personel Eleman Alımı 2016 İş Başvurusu

DHMİ Personel Eleman Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Kısa adıyla DHMİ olarak bilinen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru neticesinde kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere asistan ve stajyer hava trafik kontrolörü alımı olmak üzere toplamda 65 personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlan için başvurular ise 12 Nisan 2016 ile 28 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılabilecektir. İki pozisyonun başvuru koşulları arasında 5-6 Temmuz 2016 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavının KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı mevcuttur.

DHMI-PERSONEL-ALIMI-2016

DHMİ HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ ALIMI ŞARTLARI

a) T.C. vatandaşı olmak,

b) 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak,

c) ICÂO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu almak, ( aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği’nde yazılı bulunmaktadır.)

ç) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak,

e) İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek,

f) Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak. (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)

BAŞVURU ŞEKLİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyonların sayısının 5 (Beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli seçme programı sınavına veya yazılı yarışma sınavına çağırılacaktır. Söz konusu açıktan atama ile atanması öngörülen pozisyonlardan şartların uymaması nedeniyle atama yapılamaması halinde sıradaki adaya hak tanınacaktır.

Adaylar; Bilgisayar destekli seçme programı sınavı veya yazılı sınavlarda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacaktır. Sınava girmek isteyen adaylar; Genel Müdürlükten veya Web sitesinden (www.dhmi.gov.tr) temin edecekleri Aday Başvuru Formu’nu doldurarak, aşağıdaki belgelerle birlikte 12/04/2016- 28/04/2016 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır. Postadaki gecikmelerden dolayı kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır. Son başvuru tarihi saat 17.30’dan sonra Kuruluşumuza intikal eden başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) Yüksek Öğrenim Kurumu diploma veya bitirme belgesinin fotokopisi,

b) 4,5×6 ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) KPSS sınav sonuç belgesinin çıktısı,

ç) Başvuru sırasında, İngilizce dilinde YDS sınavından en az 70 veya ÖSYM Başkanlığı tarafından 14.01.2015 tarihinde yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge, (Sadece Aday Stajyer Hava Trafik Kontrolörü için başvuranlar)

d) Aday Başvuru Formu,

e) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi gibi evraklardır.

Stajyerlik için gerekli başvuru koşullarını, pozisyonlar için gerçekleşecek sınavlar hakkında tüm detayları ve ilan hakkındaki diğer hususları öğrenmek için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. İlana başvuracak adayların ilanın tam metnini okuyarak ilan hakkındaki tüm detayları anladıktan sonra ilan için başvuruda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.