İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Diyanet 2015 Yılı Kur’an Kursu Öğreticileri Tayin Duyurusu

Kur’an Kursu Öğreticilerine Tayin Hakkı ve Duyurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye Genelinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan personellerin isteğe bağlı olarak Nakil Talepleri alınmaya başladı.Tercih Ve Yerleştirme İşlemleri hakkında detaylı tüm bilgiler Diyanetin vermiş olduğu açıklamada yer almaktadır. Eğer bu kadrolarda görev alıyorsanız  ve farklı bir ile tayin istiyorsanız Başvuru yapmak için hakkınız olduğunu belirtelim. Hem il içinde hem de il dışında atama isteyenler için başvurular bulundukları İl Müftülükleri tarafından 3-12 Ağustos 2015 arasında alınacaktır. Başvuru yapacak olanların 10 adet tercih hakkı olduğunu da belirtelim. Alt kısımda Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği duyurunun tam metni yer alıyor. İnceleyiniz.

Diyanet Kur'an Kursu Öğreticisi Ataması

Kur’an kursu öğreticilerinin isteğe bağlı görev yeri değişikliği (nakil) işlemleri aşağıdaki usul ve esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

a) Kur’an kursu öğreticilerinden (adaylığın kaldırılması şartıyla) 1 Ağustos 2015 tarihi itibariyle atandığı il veya ilçede altı ayı tamamlayanlar il içi; iki yılı tamamlayanlar ise il dışı yer değiştirme talebinde bulunabilirler.

b) İl içi ve il dışı nakil talebinde bulunacak olan Kur’an kursu öğreticileri 3-12 Ağustos 2015 tarihleri arasında bağlı bulundukları İl müftülüklerine müracaatta bulunacaklardır.

c) İl Müftülüğüne müracaatta bulunan Kur’an kursu öğreticileri başvuru bilgilerini kontrol edip başvuru belgesinin (Ek-6 form) onaylı bir suretini teslim alacaklardır.

d) Kur’an kursu öğreticileri http://ikvs.divanet.gov.tr/ adresindeki kendi kullanıcı hesapları vasıtasıyla 13-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında 10 Kur’an kursu tercihi yapabileceklerdir.

e) Tercihlere yerleştirme işlemleri Ek-6 Form puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle Başkanlığımızca bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Puanların eşit olması durumunda sırasıyla, MBSTS puanı yüksek olana, görev yılı fazla olana, hafız olana, öğrenim düzeyi yüksek olana ve yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

f) Kur’an kursu öğreticileri tercihlerine yerleştirme sonuçlarını kullanıcı hesabından 18 Ağustos 2015tarihinde öğrenebileceklerdir.

g) Tercihine yerleştirmesi yapılan Kur’an kursu öğreticilerinin nakil işlemleri yerleştiği İl Müftülüğü tarafından 19/08/2015 ile 31/08/2015 tarihleri arasında sonuçlandırılacaktır.

h) Tercihlerine yerleşemeyen personel tercihte bulunduğu illerdeki boş kalan kadrolardan herhangi birine istemesi halinde re’sen yerleştirilebilecektir.

i) Tercihlerine yerleştiği halde yeni görev yerine başlamayanlar bir sonraki yıl tercihte bulunamayacaklardır.

j) Yanlış beyanda bulunanların yerleştirmesi yapılsa dahi ataması iptal edilecektir.

İlgililere duyurulur.

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.