İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

DMO’da İlköğretim Mezunu Bilgisayar İşletmeni Olabilecek

Devlet Malzeme Ofisi Görevde Yükselme Unvan Değişikliği

Merhaba Sayın Okurlarımız. Devlet Malzeme Ofisinde görev yapan personeller için görevde yükselme ve unvanlara yönelik 12 Ağustos 2015 resmi gazetede yeni yönetmelik yayımlandı. Buna göre Devlet Malzeme Ofisi bünyesine personel alımı ya da memur alımı yaparken Bilgisayar İşletmeni kadrolarına artık İlköğretim Mezunları da atanabilecektir. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine tabii olan sadece ilköğretim Mezunu olanlar değil Üniversite mezunları ve MYO mezunları ve Meslek Lisesi Mezunları için de bir takım değişiklikler yapıldı. KPSS Ataması ile Devlet Malzeme Ofisine atanmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu yönetmelik değişikliğini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. İlk,Ortaöğretim ve Üniversite Mezunlarını kapsayan bu yönetmelik değişikliği ile bu yıl için ve gelecek yıllar için kadro araştırması yapanların incelemesinde fayda vardır.

DMO İlköğretim Bilgisayar İşletmeni Ataması

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSUNA ATANMAK İÇİN

i) Bilgisayar İşletmeni pozisyonuna atanabilmek için;
1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
18/4/1999 tarihinde DMO’da çalışanlardan, ilköğretim (ortaokul) mezunu olanlar da Bilgisayar İşletmeni kadrosuna alınması uygun görülmüştür.
2) Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak, şartları aranmaktadır.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİNE TABİİ OLAN KADROLAR

Şube Müdürü,Müdür, Müdür Yardımcısı, Şef, Teknik Şef, Başuzman, Müşavir, Merkezi Satınalma Uzmanı, Teknik Uzman, Uzman, Merkezi Satınalma Uzman Yardımcısı, Sivil Savunma Uzmanı, Çözümleyici, Muhasebeci, Bilgisayar İşletmeni, Memur, Satış Memuru, Santral Memuru, Veznedar, Sekreter, Pazarlamacı, Hizmetli, Kaloriferci, Aşçı, Bahçıvan kadrolarında şuan mevcut çalışanlar ve KPSS ile bu kadrolara atanacak olanların da yükselmelerinin önü açılmış oldu.

MÜDÜR YARDIMCISI POZİSYONU ATAMASI İÇİN

1) En az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,
2) En az altı yıl hizmeti bulunmak,
3) Merkezi Satınalma Uzmanı, Teknik Uzman, Teknik Şef, Mühendis, Mimar, Kimyager, Çözümleyici, Programcı, Muhasebeci, Şef ve Uzman görevlerinden birinde bulunmak ve bu görevlerde en az iki yıl çalışmış olmak gerekmektedir.

ŞEF POZİSYONUNA ATAMALAR İÇİN

1) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,
2) Muhasebeci Yardımcısı, Şef Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Memur, Satış Memuru, Santral Memuru, Satınalma Memuru, Veznedar, Sekreter, Pazarlamacı, Mütercim, Programcı, Öğretmen, Teknisyen, Teknik Ressam, Laborant görevlerinden birinde bulunmak ve bu görevlerde en az 4 yıllık yüksek öğrenim mezunları için en az dört yıl, 2 veya 3 yıllık yüksek öğrenim mezunları için ise en az altı yıl hizmeti bulunmak şartları aranmaktadır.

TEKNİK UZMAN KADROSUNA ATAMALAR İÇİN

1) Yükseköğretim kurumlarından Mühendis, Mimar veya Kimyager olarak mezun olup bu pozisyonlarda en az üç yıl hizmeti bulunmak veya,
2) En az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olup, Çözümleyici pozisyonunda en az dört yıl hizmeti bulunmak veya,
3) En az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olup, Tekniker pozisyonunda en az altı yıl hizmeti bulunmak gerekiyor.

12 Ağustos 2015 Resmi Gazete Yönetmelik İçin TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılı Okullar Kurban Bayramından Sonra Mı Açılacak başlıklı makalemizde 2015 Yılı Okullar Ne Zaman Açılacak, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Geç Başlayabilir ve Okullar 14 Eylül 2015'de Açılmayacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.