İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

DPB 10 BİN Memur Atamasının Tarihini Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı 30 Mayıs 10 BİN Memur Ataması

Merhaba Sayın Okurlarımız. Devlet Personel Başkanı tarafından yapılan açıklamada personel ve memur atamaları sayılarının çok az olduğunu belirtti. Bundan önce 79 BİN kadroya atama yapıldığını ve öngörülen 40 bin kadronun 4 Bin tanesi akademik geriye kalan  2 bin 500 civarında idari kadro var ve bu sayıların az olduğunu söyledi. Başkan tarafından yapılan açıklama “Üniversitelerin Teşkilat Yapıları ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Çalıştayı”nda yapıldı ve kurumlarda çalışan personellerin üniversite mezunu olduğunu ve üniversitelerin önemine vurgu yaptı. Üniversitelerde uygulanan mevzuatlardan doğan aksaklıkların giderileceğine dair çalışmaların yapılacağını da sözlerine ekleyen başkan kadro konusunda da açıklama yaptı.

DPB 10 Bin Atama

Üniversiteler için memur ve personel atamalarında sıkı bir mali disiplin uygulandığını atamaların ve alımların az olduğunu rektörlerinde bu konuda büyük sıkıntı yaşadıklarına da değinen başkan 30 Mayıs 2015 tarihinde 10 BİN Personel ve Memur Ataması olacağının müjdesini verdi.

Ayrıca DPB Başkanı 2 bin 500 idari ve 4 bin akademik kadroyu da iki hafta önce dağıttıklarını hayırlı olmasını dilediğini cümlelerine ekledi.

Sözleşmeli Personel Kadroları içinde konuşan başkan şuan için sözleşmeli personel alımlarını durduklarını ancak çok sıkıştıkları zaman yeniden sözleşmeli personel alarak takviye yapılabileceğini belirtti. Havuz atamaları hakkında bilgi veren başkan Mayıs’ta 10 BİN kişinin atamasını yapacaklarının müjdesini verdi. Bu atanacaklar destek personeli, büro görevlisi, bilgisayar mühendisi, veri hazırlama, kontrol işletmenleri ve hizmetli kadrolarından üniversitelere ayırabileceklerine dikkati çeken Kumbuzoğlu, “30 Mayıs’ta yaklaşık 10 bin kişinin atamasını yapacağız. Bunlardan haberiniz oldu mu? Yaptığımız atamaların yansımalarını öğrenmek istiyoruz” dedi.

Bu demek oluyor ki 30 Mayıs’ta büyük bir alım olacak. Kadro dağılımları hangi üniversitelerde ve hangi kurumlarda yapılacak bu konuda da kısa süre içerisinde bir resmi yazı gelecektir. İlanlardan haberdar olmak için sitemizi sık sık takip ediniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kendi İşini Yapan Emekli Artık Daha Az Ödeyecek başlıklı makalemizde Çalışan Emeklinin Kesintisi Düşüyor, Emeklilerin Maaş Kesintileri Düşürülüyor ve Kendi İşini Yapan Emeklilerin Kesintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.