İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ekonomi Bakanlığı Ürün Denetmen Yardımcısı Alımı İlanı Duyurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ekonomi Bakanlığı, vermiş olduğu ilan doğrultusunda yarışma sınavı ile kurum bünyesinde çalıştırılmak üzere Ürün Denetmen Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Ürün Denetmen Yardımcıları ne iş yapıyor ya da ne iş yapacak diye soracak olursanız sizler için hemen açıklayalım. Ekonomi Bakanlığı Taşra Teşkilatında, Ürün Güvenliği ve Denetimi Mevzuatına uygun bir şekilde ithalat ve ihracat denetimi yapmak, bakanlığın görev alanına giren devlet yardımlarıyla ilgili işleri yapmak, uluslararası gözetim yapmakta olan şirketleri periyodik olarak denetlemek gibi görevleri yapan D.M.K’na göre çalışan ama müfettiş yardımcılığı statüsünde olmayan denetim memurlarıdır.

EKONOMİ-BAKANLIGI-20-MEMUR-ALIMI

Ekonomi Bakanlığı‘nda çalıştırılmak üzere 20 (yirmi) Ürün Denetmen Yardımcısı alımı olacaktır. Yapılan sınavın ardından yeterlilik ve başarı sıralamasına göre Ürün Denetmen Yardımcısı adaylarının; Marmara (Ürün Denetmenleri İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası Grup Başkanlıkları), Batı Anadolu (Ürün Denetmenleri Denizli, Antalya, Alaşehir, Fethiye, Kumluca Grup Başkanlıkları), Güney Anadolu (Ürün Denetmenleri Mersin Grup Başkanlığı), Güney Doğu Anadolu (Ürün Denetmenleri Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa Grup Başkanlıkları) ve Doğu Anadolu (Ürün Denetmenleri Iğdır Grup Başkanlığı) Bölge Müdürlüklerinde kura çekilmesi sonucunda istihdam edilmesi öngörülüyor.

Sınavı başarıyla geçen adaylar Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. ya da 9. derece kadrolarda işe başlatılacaktır. Atama yapılacak bölüm ve kontejyan sayıları;

ALAN   ADET

İktisat 5

İşletme 5

Ziraat Mühendisliği 8

Gıda Mühendisliği 2

TOPLAM  20 olarak belirlenmiştir.

SINAVA KATILMA KOŞULLARI

1) 657 sayılı D.M.K’nun 48. maddesinde belirtilmiş olan genel şartları taşımak,

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin ve Mühendislik Fakültelerinin iktisat, işletme, ziraat mühendisliği, gıda mühendisliği ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanan fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

3) Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,

4) Çalışma hayatını devamlı sürdürmesine yani görevini yapmasına engel bir hali bulunmamak,

5) Türkiye’nin tüm bölge, iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,

6) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), “KPSSP-4” türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gereklidir.

SINAVIN YERİ VE TARİHİ

Sınav, sözlü olarak tek aşamalı, Ankara’da Bakanlık Merkez Binasında 15-18 Aralık 2015 tarihleri arasında 10.00 – 18.00 saatleri arasında yapılacaktır.

SINAV KONULARI: Sözlü sınavda adayın, a) Mezun olduğu ve sınava girdiği bölüme ilişkin alan bilgisi ile genel kültür ve İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birisine ilişkin bilgi düzeyi,  b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,  c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,  ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,  d) Genel yetenek ve genel kültürü,  e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı  konularında mesleğe uygunluğu değerlendirilecektir.

Başvurular 16 Kasım 2015 Pazartesi günü saat 09:00‘da başlayıp 27 Kasım 2015 Cuma günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar devam edecektir. Buna ek olarak ise başvurular online olarak internet adresi (http://www.ekonomi.gov.tr / Kurumsal /İnsan Kaynakları) üzerinden yapılacaktır. Şahsen ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-) T.C. Kimlik Numarası,

2-) KPSS sonuç puanı,

3-) Diploma ya da mezuniyet belgesi (Eğer diploma yabancı üniversitelerden alınmışsa YÖK onaylı denklik belgesinin de gönderilmesi gerekmektedir.)

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Kasım 2015 Devlete Memur Personel Alımı Güncel İş İlanları başlıklı makalemizde Hangi Kurumlar Kasım'da Memur Alıyor, Kamuya Kasım'da Hangi Memurlar Alınıyor ve Kasım 2015 Memur Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sait dedi ki:

    Ürün denetmen yardımcısı şirketim için Laz’ım varsa çakışmak isteyen bana ulaşsın şimdiden teşekkürler

    sait