İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Elektrik Mühendisleri Maaşları 2015 Yılı

03.02.2015

Elektrik Mühendisleri Maaşları Kamu ve Özel Sektör

Merhaba Sayın okurlarımız. Hepimizin bildiği gibi zamanı hiç geçmeyen mesleklerden birisidir mühendislik. Bir çok alanda dalı olduğu gibi elektrik alanında da mühendislik epey ileri düzeyde diyebiliriz. Üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olanların isterse devlet bünyesinde isterse de özel sektörde çalışabilme imkanları vardır. Tabiki devlet bünyesinde çalışabilmeleri için KPSS‘e girmeleri gerekmektedir.

Elektrik Mühendisi Maaşları 2015

Elektrik Mühendisleri Ne Kadar Maaş Alıyor bu konuda da sizlere bilgi vereceğiz. Ayrıca gelecek planlaması yapan öğrenciler ve elektrik mühendisi adayları bu makalemizi okuduktan sonra daha iyi bir tercih yapabilir.

Elektriğin önemini sizlere tek bir cümle ile anlatacak olursak şöyle ifade edebiliriz. “Elektrikle Çalışan Arabalar” Evet artık hayal değil gerçek. İnsanlar artık petrol yerine elektrik ile çalışan arabalar üretmeye başladı. Hatta İstanbul’da da bir Ticari taksi ilk defa görücüye çıktı. Elektrikli arabaların yapılması yani hibrit arabalar sayesinde insanlar daha az enerji tüketerek daha fazla yol gidebilecekler. Bunun konumuzla ne alakası var demeyin. Elektrik mühendislerinin geleceklerinin ne kadar parlak olduğunu ve gelecekte elektrikle daha neler neler yapılabileceğinin bir göstergesi olarak algılanabilir. Şimdi sizlere biraz devlet kurumlarına ve özel kurumlarında elektrik mühendisleri ne kadar maaş alabilir bu konuda bilgi verelim. Her şeyin tecrübesi bu meslekte de sizlere ek bir ücret olarak dönecektir. Eğer KPSS kazandınız ve ülkemizde devlet bünyesinde elektrik mühendisi olarak göreve başladınız. 2000 TL ile 3000 TL arasında bir rakam maaş alabilirsiniz. Bu rakam görev yaptığınız kuruma ve sizin eğitim seviyenize ve iş tecrübenize göre değişebilmektedir.

Özel sektörde ise durum biraz daha farklıdır. Özel sektörde iş tecrübesi her şeyden önce gelmektedir. Bu nedenle ne kadar çok tecrübeniz varsa ve yabancı diliniz varsa o kadar çok maaş alabilirsiniz. Şantiyelerde ya da çok büyük elektrik üretim şirketlerinde çalışabilir Ayda 4000 TL ile 7000 TL arasında maaş alabilirsiniz. Bu rakamlar da kurumdan kuruma değişmektedir. Eğer sizlerde elektrik mühendisi olmak istiyorsanız ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS puanları çok iyi olması gerekmektedir.

 

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Banka Gişe Görevlisi Ne Kadar Maaş Alıyor başlıklı makalemizde Banka Gişe Görevlisi Maaşları 2015, Banka Personeli Maaşları 2015 ve Bankacı Maaşları Ne Kadar Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Oguz dedi ki:

    Kpss ile Devlette 3.000 3500 arasi aliyor.