İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Esnafa 100 Milyon TL KOSGEB Düşük Faizli Kredi Desteği Var

KOSGEB Esnaf Desteği Küçük İşletmeleri Mutlu Edecek

Merhaba Sayın Okurlarımız. Son zamanlarda vatandaşın iş kurmaya yönelik çalışmaları devam ederken en büyük destekçisi ise her zaman olduğu gibi devlet olmaktadır. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından yapılan açıklamaya göre Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından geçtiğimiz yıl 22 bin 867 işletmeye 164 milyon 465 bin 277 lira kaynak aktarıldığını belirtti. KOSGEB’den düşük faizli geç ödemesi olan kredi sisteminden faydalanarak binlerce vatandaş kendisine yeni iş kurdu ve büyütmeye de devam ediyor. Küçük işletmeler için ise toplam 100 MİLYON Liralık bir bütçe ayrıldığını da belirtelim. Gerçekten oldukça yüksek bir rakam yeni işletme kuracak olanlara verilmektedir. Şimdi dilerseniz rakamların ayrıntılarını aktaralım.

YENİ İŞ KURACAKLARA DEVLET DESTEĞİ GELDİ

DESTEK GEÇEN YILA NAZARAN BÜYÜDÜ

Daha önce belirttiğimiz gibi geçen yıl 22 BİN 867 işletmete verilen bu destek bu yıl yani 2015 yılı Ağustos ayı itibariyle 27 BİN 645 işletmeye verilmiş oldu. Yani 5 BİN işletme daha 1 yıl içerisinde ek olarak KOSGEB’den yararlanmıştır. Bu işletmelerin tamamına 2015 yılı itibariyle de 202 milyon 449 bin 728 lira destek sağlanıldı.

ESNAFA DESTEK SÜRÜYOR

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından yapılan açıklamaya göre KOBİ’lerin sağlıklı büyümesi, kurumsallaşması, ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesi ve markalaşmaları için bu yıl içinde “markalaşma ve kurumsallaşma” destek programı için 100 milyon liralık çağrıya çıkıldığını belirtti. Bu da yeni işletme kuracak ve devletten destek alacak olan girişimcilere faydalı bir uygulama olarak görülmektedir.

Ülkemizin en hızlı büyüyen 100 şirketin 82’sinin KOSGEB’e kayıtlı olduğunu ve bunların 43’ünün KOSGEB destek programlarından yararlandığına dikkat çeken Fikri Işık, “KOBİ’ler Türkiye’nin geleceği, bu sebeple ülkenin değişmez gündemlerinden biri olmalı” dedi. Eğer yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız ve KOSGEB İş Kurma Kredisi alarak bir an önce işletmenizi büyütmeye başlamak gibi düşünceniz varsa devletin esnaflar için ayırmış olduğu bu paradan sizlerde faizsiz ve

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Bayram Öncesi Tahsis Numarasına Göre Erken Emekli Maaşları başlıklı makalemizde Dul ve Yetim Maaşı Bayram Öncesi Yatacak, Eylül 2015 Kurban Bayramı Maaş Ödemeleri ve SGK Erken Emekli Maaşları Takvimi 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.