İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Gazi Üniversitesi Tarafından 7 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak – 2020

Gazi Üniversitesi yayınladığı ilan ile 3’ü sağlık teknikeri, 3’ü sağlık personeli ve 1’i tekniker olmak üzere,  7 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak sözleşmeli personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası ile istihdam edilecek. 2 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek ilan için personel alımı yapılacak pozisyonlara ve gerekli şartlara birlikte göz atalım.

Gazi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar

 • Tıbbi görüntüleme bölümü (Sağlık Teknikeri): 2 kişi
 • Radyoterapi bölümü (Sağlık Teknikeri): 1 kişi
 • Eczane hizmetleri (Sağlık Personeli): 2 kişi
 • Tıbbi sekreter (Sağlık Personeli): 1 kişi
 • Tekniker: 1 kişi

Gazi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Başvuru Şartları

 • 2018 yılında KPSS(B) sınavına girmiş olmak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık maaşı almamak
 • Nöbet usulü çalışma konusunda engel taşıyor olmamak
 • Son 1 yıl içerisinde sözleşmeli olarak çalışırken sözleşmesini fesih etmemiş olmak

Tıbbi Görüntüleme Sağlık Teknikerliği Pozisyonu için Aranılan Nitelikler

Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri iki yıllık önlisans bölümlerinden birinden mezun olmak.

Radyoterapi Sağlık Teknikerliği Pozisyonu için Aranılan Nitelikler

Radyoterapi iki yıllık önlisans bölümünden mezun olmak.

Eczane Hizmetleri Sağlık Personeli Pozisyonu için Aranılan Nitelikler

Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri iki yıllık ön lisans bölümlerinden birinden mezun olmak.

Tıbbi Sekreter Sağlık Personeli Pozisyonu için Aranılan Nitelikler

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik iki yıllık önlisans bölümünden mezun olmak.

Teknikerlik Pozisyonu için Aranılan Nitelikler

 • Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı (İnternet). Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans bölünlerinden birinden mezun olmak.
 • Mezuniyet sonrası bilgisayar bakım onarımı konusunda en az 1 yıllık iş tecrübesi.

Gazi Üniversitesi 7 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu

Başvuracak adayların ilanı verilen pozisyonlardan sadece birine başvuru hakkı bulunmakta ve birden fazla başvuru yapamayacaktır. Başvuran adayların öğrenim bilgilerinde pozisyonla uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir. Başvurmak isteyen adaylar başvurularını, Gazi Üniversitesi ilan sayfasından ya da https://personelilan.gazi.edu.tr/ilan/detail/6hpgqd07qeq3ykl iletebilirler.

Tıbbi Görüntüleme Teknikerinin Görevleri Nelerdir, Nasıl Olunur?

Tıbbi görüntüleme teknikeri, ultrason, röntgen, tomogrofi gibi bölümlerde hizmet veren, sorumlusu olduğu cihazların hazırlığını, temizliğini, bakımını üstlenmektedir. Hastalara ve çalışanlara radyasyon güvenlik önlemlerini uygular. Hastayı film çekimi için hazır hale getirir. Film işlemlerini ve kayıtlarını yapar, radyoaktif atıkların doğru muhafaza edildiğinden emin olur.

Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ünvanını alabilmek için meslek yüksekokullarının Tıbbi Görüntüleme Teknikleri iki yıllık önlisans bölümünden mezun olmak gerekmektedir.

Yeni bir tıbbi görüntüleme teknikeri kamu kurumlarında 2020 yılında ortalama 3500 TL maaş ile mesleğe başlayabilmektedir. Mesleğindeki yıl sayısı arttıkça şuanki değerler ile 4500 TL civarlarına çıkabilmektedir.

Radyoterapi Teknikerinin Nedir, Görevleri Nelerdir?

Radyoterapi teknikeri, bilgisayarlı tomogrofi, X-Ray ışınları, manyetik rezonans gibi bölümlerde hizmet veren, sorumluluğu verilen cihazlarda, hastalara gerekli tetkikleri yapmakla ve cihazları kullanmakla sorumludur. Randevu ayarlamalarını, hastaların hazırlanmasını, gerekli teknik cevapları gerçekleştirmek, röntgen filmlerini çekmek, bu filmlerin sonuçlarını raporlamak ve uzmanına iletmekte görevlerindendir.

Radyoterapi Teknikeri ünvanını alabilmek için meslek yüksekokullarının Radyoloji Teknikerliği önlisans bölümünü bitirmek gerekmektedir.

Yeni bir radyoterapi teknikeri özel sektörde yaklaşık 2500 TL maaş ile meseleğe başlarken kamuda bu ücret 4000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Mesleğinde yıl bazında tecrübesi arttıkça maaşları 5000 TL‘lere çıkabilmektedir.

Eczane Hizmetleri Sağlık Personeli Nedir? Ne iş Yapar?

Eczane hizmetleri sağlık personeli, doktor, eczacı, diş hekimi gibi uzmanların yanında destek personeli olarak görev yapar. Uzmanlarca hazırlanan raporlara ve reçetelere göre hastalara gerekli ilaçları hazırlamakla ve uzmanlara destek olmakla görevlidir. İlaç sektöründe ve ilaç depolarında ara eleman olarak iş imkanı bulabilirler

Eczane hizmetleri sağlık personeli ünvanını alabilmek için sağlık meslek yüksek okulundaki ön lisans programını bitirmek gerekmektedir.

 Bilişim Sistemleri Personeli Nedir? Ne iş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bilgisayar enformasyon sistemleri 4 yıllık lisans programı olmakla birlikte bu bölümden mezun olan kişiden işletme veya organizasyonlarda işleri kolaylaştırma adına donanımlı, gerekli amaç ve hizmetleri gerçekleştirebilmesi beklenmektedir. Sektöre göre değişiklik gösteren görevleri olmasına rağmen iyi bir bilişim sistemleri personelinden kodlama yeteneğine sahip olması, yabancı dil bilmesi, araştırmacı ve öğrenici olması, karşılaşılan problemlere çözüm getirmesi beklenmektedir.

Bilişim sistemleri personeli genellikle bilişim sektöründe iş imkanı bulabilmesinin yanında, çok farklı sektörlerde bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, web tasarımcılığı, veri tabanı yöneticiliği gibi işlerde çalışabilir ya da kendi işini yapabilmektedir. Bu nedenle net bir maaş ortalaması öngörüsü belirtmemiz doğru değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.