İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2015 POMEM 5000 Özel Harekat Polisi Alımı Sonuçları Açıklandı

2015 POMEM 5000 Özel Harekat Polis Sınavı Sonuçları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), alım yapacağı 5000 Özel Harekat Polis Memuru adayı için olan sınav sonuçlarını açıkladı. POMEM’in üniversite mezunları arasından 5000 Özel Harekat Polisi alımı kontejyanını duyurmasının ardından başvuru yapan özel harekat polisi adaylarından 17.756 kişinin sınava girdiği açıklandı. Bu adaylar arasından başarılı olan 5.000 adayın listesi Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi web sayfası internet sitesi üzerinden duyurularak POMEM tarafından açıklandı.

POMEM-2015-OZEL-HAREKAT-SINAVI-SONUCLARI

Tüm bunlara ek olarak başarılı adayların yanı sıra %30’luk bir yedek listenin oluşturulduğu da POMEM tarafından açıklandı. Yine yapılan açıklama doğrultusunda başarılı olan asil adayların en geç 6 Aralık 2015 tarihine kadar saat 18:00’a kadar planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde olmaları gerektiği belirtildi. Sınav sonuçlarına Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfasından ya da Polis Akademi Başkanlığı’nın resmi web sitesinden ulaşmanız mümkündür.

Asil olarak hak kazanan adayların arasından Polis Meslek Eğitim Merkezine geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan ya da ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağırılacaktır.

Açıklaması da yapılarak yedek adayların durumu da netleşmiş oldu. Böylece POMEM geçici kaydına gitmeyen, başvuru sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai saatine kadar herhangi bir başvuruda ya da müracaatta bulunmayan, intibak eğitimi esnasında kendi isteğiyle eğitimi bırakan ve eğitim merkezinden ayrılan asil hak kazanan adayların yerine yedek adaylar geçebilecektir.

POMEM 2015 5000 Özel Harekat Polis Sınavı Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Okul Müdürleri ve Başyardımcılarına Nöbet Ek Ders Ücreti Açıklaması başlıklı makalemizde Müdürler ve Başyarımcıları Nöber Ücreti Alacak Mı?, Öğretmenler Nöbet Tutacak Mı? ve Öğretmenlerin 2016 Nöbet Ek Ders Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.