İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Çağrı Merkezleri Hizmetleri Kadro Sayısı ve KPSS Atama Puanları

Yeni gelen sistemler doğrultusunda birçok alanda çağrı merkezleri kurulumu bu alanda işçi alımını da çoğaltmış ve ülkemizde yeni iş imkanlarına da vesile olmuştur. Eskiden çok küçük bir sahada bu iş yapılırken şimdilerde ise bu gerçekten çok geniş bir alana hükmetmeye başlamış bulunuyor. Hem özel hem de kadrolu bir iş olanağı olan çağrı merkezlerine işçi alımı e kadro olanağının nasıl olduğunu size en detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız. Sizlerde bu sayede başvuru yapacağınız bu iş için ne fırsatları elde ederek yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Çağrı Merkezinde Ne İş Yapılır

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ise çağrı merkezleri birçok alanda bulunmaktadır. Mesela; acil servis ambulans ihtiyacı, kurum ve kuruluşların her alan ile ilgili sorun gidermesi için, hastane başvuruları için ve bunun gibi gün içeresinde sizlerin de bazen faydalandığı birçok alanda çağrı merkezi kurulmuş olup bu alana işçi alımları olacaktır. Fakat bu alanlara başvuru yapmak için ve işçi olabilmek için şartlar bulunmaktadır. Başvurularınız incelenirken bu şartlar göz önünde bulundurularak size uygun yer varsa alınacaksınız. Her yer için istenilen koşullar farklı olmaktadır. Bu alanda genellikle iletişim ön planda olsa da diksiyon önemli bir görev üstlense de yine de sizin buna uygun olup olmadığınıza bakılır. Örneğin ambulans için acil yardım çağrı merkezinde çalışacaksanız bunun için sizden ilk beklenilen sağlık lisesi mezunu olmanız ve sağıl yüksek okulunu bitirmiş olmanızdır. En iki yıllık ön lisana mezun olanlarda bu alandan faydalanabilmektedirler.

Kaç Puanla Çağrı Merkezlerine Başvuru Yapılır Kaç Kişi Kadro Alacaktır?

Genel olarak çağrı merkezlerine girebilmek için kamu personeli seçme ve yerleştirme puanlarınız önemli olacaktır. Bu alanda yapacağınız başvuru için en az kpss puanı olarak 65-69 puan baz alınmaktadır. Biliyorsunuz ki artık ne özel ve devlet olarak hiçbir kurum kpss puanı olmadan eleman alımı yapmamaktadır.

Bunun yanı sıra kadrosu en geniş alanlardan biri olan çağrı merkezlerine bu sene çok büyük oranda hem işçi alımı hem de kadro verilecektir. 500 kişilik kadro verileceği söylenen bu alana sizde kendiniz için uygun bir pozisyona sahip iseniz başvuru yapabilirsiniz.

Çağrı merkezleri için uygun koşullara sahip iseniz ve görüşmeye çağırıldıysanız sonrasında sizi mülakata alacaklar ve sizinle birebir görüşerek diksiyon ve sizde olan potansiyele bakacaklardır. Burada da uygun koşulları sağlayabilir ve anlaşıma olur ise en kısa zamanda işiniz hazır olacak ve sizde artık bir çağrı merkezinde sorun gideren ülkeye hizmet veren bir çalışan olabileceksiniz.

Aslında zor gibi görünen bir iş olsa da işinizi severek ve laiki ile yaparsanız oldukça eğlenceli bir iş olacaktır. Telefon başında da olsa birilerine yardım etmek oldukça güzel ve onur verici bir iş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? başlıklı makalemizde 2017 ÖSYM AİS Giriş, AİS Güvenlik Sorusu Unuttum Nasıl Değişir ve AİS ÖSYM Sınav Giriş Belgesi 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.