İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Temmuz 2015’den Sonra Emekli Olanların Bankası Değişti

Emekli Maaşları Ziraat Bankasına Yatmayacak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz ayından sonra emekli olanların maaşları artık Ziraat Bankasına yatmayacak. Yeni banka ise Denizbank oldu. Bu tarihten itibaren emekli olan vatandaşın parası Denizbank tarafından ödenecektir. Ancak şöyle bir durum da var. Bir protokol imzalandı ve bu protokol gereğince,İstanbul,Ankara ve Kocaeli illerinde bankalarda emekli maaşlarından dolayı yoğunluk yaşanmaması için bu illerde emeklilere bankalar aracılığı ile hizmet verilmeyecektir. Ülke genelinde Denizbank’ın şube  sayısının az olması nedeniyle PTT ile bir anlaşma sağlandı ve Denizbank PTT’ye belirli bir komisyon ödeyerek emeklilerin maaşlarını PTT Şubelerinden almaları sağlanacak.

Emekli Maaş Bankası Değişti

HANGİ EMEKİLERİ İLGİLENDİRİYOR

Geçmiş yıllarda emekli olan vatandaşlarda mı Denizbank’tan emekli maaşını alacak yoksa sadece belli bir kesim mi diye soracaksınız.

Bu konu hakkında da merak edelim. Daha önce emekli olanlar şuan mevcut bankalarından maaşlarını almaya devam edecektir. Sadece Temmuz 2015 tarihinden itibaren emekli olanlar Denizbank ve PTT Şubelerinden emekli maaşlarını alacaktır.

TÜM İLLERDE GEÇERLİ DEĞİL

Denizbank’ın şube sayısının az olması nedeniyle tüm illerde bu emekli maaşları verilmeyecek. Bu iller arasında kalabalık şehirlerden olan İstanbul,Ankara ve Kocaeli geliyor. Bu uygulamadaki amaç ise bankalarda maaş kuyruklarının oluşmasını engellemek olarak belirtildi.

DENİZBANK’TAN PROMOSYON MÜJDESİ

Denizbank kendi bankasından emekli maaşını alan emekli vatandaşlara 300 Liralık bir promosyon vereceğini duyurdu.Bu uygulamayı kabul eden emekli 3 yıl boyunca bankasını değiştiremeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.