İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere İstanbul nüfus olarak çok kalabalık bir ilimizdir. Dolayısıyla İstanbul’da ev hanımları için iş bulmak da bir hayli zordur. Tam da bu yüzden İstanbul’da başta ev hanımları olmak üzere ek iş yapmak isteyenlerin sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Ancak, İstanbul’da her sektörün gelişmiş olmasından dolayı İstanbul’da evlere iş veren yerler gibi yerlerin sayısının da oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Genellikle İstanbul’un Avcılar, Esenyurt, Bağcılar, Esenler, Bahçelievler, Maltepe ve Kartal gibi ilçelerinde evlere ek iş veren firmaların daha yoğun olduğu bilinmektedir. Çünkü o bölgelerde çeşitli üretim fabrikaları ve tekstil ile ilgili firmaların yoğun olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla İstanbul’da kına paketleme işi  ve kalem montajı işi gibi ek işler yapmak istiyorsanız o bölgelerde bu tarz ek işleri bulmanız daha kolay ve rahat olacaktır.

Sizlerin de bildiği üzere bazı yerlerin işçilerin masrafını ödemekte zorlandığı da bir gerçektir. Dolayısıyla işçi masrafını azaltmak için bazı firmalar işçilerin yaptığı işleri evlere ek iş olarak vermeyi tercih ederek ev hanelerinin ek gelir elde etmesini sağlamaktadır. Sürekli olarak aynı ya da çeşitli ek işleri yapan kişilerin aylık olarak ortalama 500 TL ile 1000 TL arasında gelir elde ettikleri tahmin edilmektedir.

Ev hanımlarına yönelik bir ek iş olan evde abiye süsleme ve abiye işleme işi en çok para kazandıran ek işlerden biri olarak bilinmektedir. Yine aynı şekilde eğer talep var ise evde yemek ya da tatlı ürünleri yaparak çevrenizdeki işletmelere satma işi de bayanların bir diğer tercih ettiği ek işlerden birisidir. Bunun dışında diğer birçok işi hem erkekler hem de bayanlar hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Evde yazı yazarak para kazanma ise son yıllarda herkesin dikkatini çeken bir ek iştir. Bazı sitelerde editör olarak görev alabilirsiniz ya da sizlere verilen konularda makale yazarak yazdığınız makale başına ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat yazdığınız kelime sayısına göre ücretlerin değiştiğini de belirtelim. Dolayısıyla ne kadar uzun makaleler yazarsanız o kadar çok ücret alırsınız. Makale yazma işinin de belli bir bilgi birikimi gerektirdiğini unutmayınız.

İstanbul’da evde ek iş yapmak isteyen adayların öncelikle bulundukları ilçede küçük çaplı ya da geniş çaplı araştırmalar yapmaları tavsiye edilir. Çevrenizde size yakın bölgelerde ek iş veren firmalar olabilir. Bunun yanı sıra İstanbul’da evde ek iş yapma isteğinizi iş veren firmaların ilanlarına ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki linke göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve fikir alışverişinde bulunmak için yorum bırakabilirsiniz.

Kariyer.net İstanbul iş ilanları sayfasını görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 32 YORUM
  1. Mustafa celep dedi ki:

    İstanbul Çekmeköy de yaşıyorum ihtiyaç nedeniyle ek iş olarak yapmak istiyoruz..