Yanlış Duymadınız! Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Dijitalleşen çağ ile birlikte her şey değişirken, bu değişim rüzgarıyla birlikte literatüre yeni meslek grupları eklendi. Geçmişte bulunmayan sektörler artık prestijli unvanlarla beraber hayatımıza yerleşti. İnternet kullanımının bir lüksten standarda dönüşmesi, internet üzerinden yapılabilen ve hayli kazanç sağlayan farklı iş kollarını getirdi. Müzik dinleyerek para kazanmak da modern çağın bize getirdiği yeni ve farklı kazanç yöntemlerinden biri.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu sorunun yanıtı size bağlı olarak hem evet hem de hayır. Öncelikle Türkçe şarkılar ya da sample’lar dinleyerek kazanç elde etmek gibi bir hayaliniz varsa bu hayalinizi rafa kaldırmanız gerekiyor. Çünkü bu tarz hizmet veren bir internet sitesi şu an için ülkemizde bulunmuyor. “Olsun ben yabancı müzik seviyorum.” diyorsanız bile, para kazanabilmek için yine biraz uğraşmanız gerekiyor. Ülkemizde Türkçe müzik dinleyerek para kazanmak mümkün olmasa da internetten para kazanmak için farklı yöntemler mevcut. Anket doldurmak, içerik yazarlığı, stok fotoğrafçılığı bu yöntemlere örnek olarak gösterilebilir.

Şarkı dinleyerek para kazanmanıza olanak veren tüm siteler yabancı olduklarından ödeme yöntemleri olarak ne yazık ki hesaba havale, eft gibi yöntemleri kullanmak yerine PayPal gibi para transferi uygulamalarını kullanıyorlar. Paypal’in ülkemizde yasaklı olduğunu düşünürsek bu şekilde para kazanmak isterseniz yurt dışına ait bir Paypal hesabınızın olması ya da yurt dışında yaşayan ve kazancınızı sizin hesabınıza aktarabilecek güvenilir bir arkadaşınızın olması gerekiyor.

Bazı siteler ise nakit ödeme yerine Amazon’da kullanabileceğiniz hediye çekleri veriyor ancak yaptığımız araştırmaya göre bu çekler Amazon’un Türkiye sitesinde henüz kullanılamıyor. Eğer kazancınızın size nasıl aktarılacağı sorunsalını çözdüyseniz gelelim bu tarz hizmet veren sitelere.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri Hangileridir?

Belirttiğimiz gibi şu an için ülkemizde bu tarz bir site bulunmuyor. Açılır mı bilemeyiz ancak beklemek yerine uzun zamandır bu şekilde çalışan sitelere göz atmak ve sizin için en uygun olanı belirlemek daha yerinde bir hareket olur.

1. InboxDollars

InboxDollars’a üye olduğunuzda yalnızca müzik dinleyerek değil, video izleyerek, mail okuyarak da para kazanmanız mümkün. InboxDollars’a kayıt olduktan sonra radyosunu dinlemeye başladığınızda site, yayın akışını birazdan bahsedeceğimiz bir diğer “dinledikçe kazan” platformu olan RadioLoyalty’nin radyosuna bağlıyor. Hesabınızla giriş yapmışken bu radyoyu dinledikçe puan kazanıyorsunuz ve kazandığınız bu puanları nakite ya da çeşitli sitelerde kullanabileceğiniz kuponlara çevirebiliyorsunuz.

InboxDollars’da radyo dinlerken çeşitli zaman dilimlerinde karşınıza çıkan “CAPTCHA”yı doldurarak bilgisayar başında olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Aksi halde ödeme alamıyorsunuz. “Ben radyoyu açar giderim.” diye düşünenler için alınmış basit bir önlem.

InboxDollars’a gitmek için TIKLAYINIZ.

2. FusionCash

FusionCash de tıpkı InboxDollars gibi üye olduğunuzda radyo yayınını RadioLoyalty’e bağlıyor ve bu radyo yayınını dinledikçe para kazanmanızı sağlıyor. Bu kazanç sisteminin mantığı şu: Radyo, yayın içerisine çeşitli reklamlar alıyor ve dinleyici sayısını artırmak için bu reklamlardan elde ettiği gelirin belli bir yüzdesini dinleyicileriyle paylaşıyor. FusionCash de kullanıcılarının radyoyu dinlediklerinden emin olmak için “CAPTCHA” yöntemini kullanıyor. Bu nedenle bilgisayar başından kalksanız bile belli aralıklarla geri dönüp onay ekranını tamamlamanız gerekiyor.

Ayrıca üye olduktan sonra başka arkadaşlarınızı üye yaparsanız da kazanç sağlayabiliyorsunuz. Hesabınızda 25 dolar biriktiğinde kazancınızı transfer edebiliyorsunuz. Ödemeler her ayın 20’sinde PayPal, çek ve bir Amerikan banka hesabına direkt transfer şeklinde gerçekleştiriliyor. FusionCash’e üye olmak için ABD vatandaşlarının 13, uluslararası kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

FusionCash’e gitmek için TIKLAYINIZ.

3. Slice the Pie

Diğer radyo yayın akışına bağlanarak reklam gelirlerinden pay veren sitelerin aksine Slice the Pie’da çeşitli sanatçıların henüz yayınlanmamış yeni şarkılarını hem herkesten önce dinleme şansına sahip oluyor hem de bunu yaparken para kazanıyorsunuz. Şarkıya yorum yapabilmek için en az 60 saniyesini dinlemeniz gerekiyor ancak detaylı bir yorum yazabilmek için tamamını dinlemenizde fayda var. Slice the Pie yorumları ciddiyetle takip ediyor ve “güzel, fena değil” gibi basit, öylesine yazılmış incelemeleri kabul etmiyor. Eğer düzenli olarak detaylı incelemeler yazarsanız Slice the Pie’daki kazancınızı artırabilmeniz mümkün.

Slice the Pie’da yaptığınız incelemelerden en düşük 2, en yüksek 20 cent kazanıyorsunuz. Hesabınızda biriken parayı çekebilmek için bakiyenizin en az 10 dolar olması gerekiyor. 10 dolar olduktan sonra kazancınızı salı ve cuma günleri PayPal hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Slice the Pie’a gitmek için TIKLAYINIZ.

4. RadioLoyalty

İnternet üzerinden yayın yapan RadioLoyalty’nin aynı zamanda iOS ve Android uygulamaları da mevcut. RadioLoyalty, yayınını dinlerken içerdiği reklamlardan elde ettiği kazancın bir bölümünü dinleyicileriyle paylaşan bir internet radyosu. Diğer radyolarda reklam dinlerken herhangi bir kazancınız olmazken RadioLoyalty’de dinlediğiniz reklam miktarı kadar para kazanabiliyorsunuz. Ancak radyoyu dinlediğinizi sisteme ispat edebilmeniz için birkaç dakikada bir çıkan “CAPTCHA” ekranını doldurmanız gerekiyor ki ödeme alabilesiniz.

Benzer konular:

Radyoyu dinlediğiniz her 10 dakika için 10 puan kazanıyorsunuz. Bu 10 puan yaklaşık 10 cent’e tekabül ediyor. Biriken puanlarınızı çeşitli hediyeler ya da Visa hediye kartı satın almak için kullanabilirsiniz. RadioLoyalty, tüm dünyada kullanılabiliyor ve üye olmak için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor.

RadioLoyalty iOS uygulamasına gitmek için TIKLAYINIZ.

RadioLoyalty Android uygulamasına gitmek için TIKLAYINIZ.

5. Earnably

Earnably de tıpkı InboxDollars gibi yalnızca müzik dinleyerek değil, anket doldurarak, video izleyerek ve sunulan teklifleri değerlendirerek para kazanabildiğiniz bir site. Earnably’de diğer sitelerden farklı bir şekilde, sitede geçirdiğiniz süreye bağlı olarak rütbe kazanıyorsunuz. Rütbeniz ne kadar yüksekse kazandığınız miktar da o kadar artıyor. Hesabınızda 2 dolar biriktikten sonra kazancınızı PayPal aracılığıyla hesabınıza transfer edebilirsiniz. Eğer yalnızca müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız Earnably yerine RadioRoyalty’ye direkt üye olmanızı tavsiye ederiz. Ancak sitenin sunduğu diğer teklifleri de değerlendirip kazancınızı artırmak isterseniz Earnably’de bir hesap açabilirsiniz.

Earnably’e gitmek için TIKLAYINIZ.

Müzik Dinleyerek Para Kazanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Her şeyden önce sitenin güvenilirliğine dikkat etmeniz gerekir. Detaylı olarak açıkladığımız siteleri tek tek deneme şansımız olmadı ancak yapılan inceleme ve yorumlara göre bu siteler ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşanmayan güvenilir siteler.

Sonrasında sitenin kazancınızı hangi yolla ödediğine bakın. Eğer yalnızca o ülkede geçerli indirim kuponları ve alışveriş çekleri teklif ediyorsa, bir işinize yaramayacağından farklı sitelere yönelin. Tabii tüm bunları, bir yurt dışı PayPal hesabınızın olduğunu varsayarak söylüyoruz. Çünkü böyle bir hesabınız yoksa ya da böyle bir hesabı olan bir arkadaşınız yoksa, müzik dinleyerek para kazansanız bile hesabınıza transfer edemezsiniz.

Son olarak, hemen her internet üzerinden para kazanma yönteminde yaptığımız uyarıyı tekrarlayalım. Üyelik sırasında sizden para isteyen sitelerden kesinlikle uzak durun. Sıraladığımız hiçbir site, sizden üyelik sırasında bir ödeme talep etmiyor.

Para Kazanma Taktikleri:Para Kazanmak İçin 43 Güvenilir Taktik

Anket Doldurarak Para Kazanın: Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiz Siteler

En Değişik Para Kazanma Yöntemleri: Para Kazanmanın 11 Değişik Yöntemi

Mail Okuyarak Para Kazanın: Mail Okuyarak Para Kazanma Siteleri

Müzik Dinleyerek Para Kazanın: Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

Evden Para Kazanmak İçin: Evden Para Kazanma Yöntemleri

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular