İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı 2014 Sivil Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2014 Açıktan Sivil Memur Alımı

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Eğer sizde Jandarma Genel Komutanlığında çalışmak istiyorsanız size güzel haberlerimiz var. Her sene memur alımı yapan Jandarma Genel Komutanlığı 2014 yılının bitmesine az bir gün kala tekrardan Sivil Memur Alımı yapacaktır. Şansınızı denemenizde fayda vardır.Çünkü toplamda 33 memur alımı yapılacaktır. Başvuru Tarihleri: ( 23 Aralık 2014 – 09 Ocak 2015 ) arasında yapılacaktır. KPSS’e girdiyseniz ve  en az 60 puan alan lisans,ön lisans ve orta öğretim mezunları bu puanları sayesinde memur olabilir. Şimdi dilerseniz Aranan Şartlar neler bu konuda bilgi verelim ve hangi kadrolarda alım yapılacak bu konu da sizi bilgilendirelim.

Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı 2014

KURUM ADI : JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI
2. ALINACAK MEMUR KADROLARI :
1. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarının ihtiyacı için aşağıda unvanları yazılı kadrolara “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla (33) memur alınacaktır.

Peki hangi kadrolarda alım yapılacak diye merak ediyorsanız işte size cevabı : Güvenlik Görevlisi,Uzman,Aşçı, Tekniker,Zabıt Katibi ,Matbaacı ve Psikolog gibi alanlarda alım yapılacaktır. Adaylarda aranan şartlar aşağıdaki gibidir.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞART VE NİTELİKLER :

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
b. 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2014 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.
d. Yanlış/gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılan, mülakat öncesinde yapılan belge kontrolünde, ilan edilen şartları taşımadığı tespit edilen veya vazgeçen/katılmayan adaylar nedeniyle ihtiyacın karşılanamaması durumunda, gerek duyulması hâlinde, en yüksek puanlıdan başlayarak sıradaki adaylar, sırayla telefon ile çağrılabilecek, adaylar belirlenen ve kendilerine bildirilecek tarihlerde sınava alınabileceklerdir. İnternette yayınlanan sıralarına göre çağrılması muhtemel olan adayların, internette bildirdikleri telefon numaralarından arandıklarında kendilerine ulaşılabilmesi önemli olup, adaylar bu konuda gerekli tedbirleri alacaklardır.
c. Başvuru işlemlerinde;
1. Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü,
2. ÖN LİSANS mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü,
d. Merkezi sınava (2014 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.
f. Erkek adaylar için; Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik
hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
3. Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.
ç. İlân edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2014 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2014 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.
a. Başvuru Tarihi: Başvurular, 23 Aralık 2014 tarihinde saat:09.00’da başlayarak, 09 Ocak 2015 tarihinde saat:17.00’da sona erecek şekilde, sadece
www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapacaklardır.
g. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri asker hastanesinden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MEMUR ALIMI İLANI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılı 74 Bin Kamu Personeli Atamaları Ne Zaman başlıklı makalemizde 2015 Personel Atamaları Ne Zaman, 2015 Yılı 74 Bin Personel Ataması ve 2015 Yılı Kamu Personeli Atamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. muhammed dedi ki:

    saygılar ben jandarmaya bağlı çalışmak isterim ne işi olursa yapmaya hazırım