İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Makale Yazarak Para Kazanmak

Merhaba Sevgili Okurlarımız. İnternetin son derece popüler olduğu bir dünyada artık insanlar öğrenmek istedikleri yani bilgi sahibi olmak istediği her türlü konuyu internet üzerinden aratmaktadırlar. Bundan yola çıkarak internet için dev bir bilgi kaynağı da diyebiliriz. Ancak internet üzerinden insanlara ulaşmak çok kolay olduğu için faydalı bilginin yanı sıra yanlış ve gerçeği yansıtmayan dezenformasyon diye tabir edilen bilgi türü de oldukça fazladır.

Bu durumu önlemek adına kaliteli blog sahipleri, haber siteleri, yemek tarifi, kredi ve tatil siteleri gibi çok sayıda site sahibi kullanıcılarını doğru bir şekilde bilgilendirmek için kaliteli ve özgün makalelere ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle konunun daha da detayına girmeden önce özgün makale nedir? sorusunun yanıtını gelin hep birlikte öğrenelim.

Özgün makale, herhangi bir konu hakkında yazılmış olan makalenin herhangi bir yerden doğrudan alıntı yapılmadan tamamen kişiye özgü bir şekilde yazılmış olan yazılara denilmektedir. Özgün bir makale yazılırken yazılacak konu hakkındaki diğer yazılardan ve kaynaklardan elbette faydalanılabilir. Fakat birebir alıntı, kopyala – yapıştır gibi durumların kesinlikle olmaması gerekmektedir.

Özgün Makale Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1) Özgün makale yazarlarının her konu hakkında bilgi sahibi olması mümkün değildir. Dolayısıyla her alanda özgün makale yazmayı tercih eden yazarların, yazacağı konuyu güvenilir kaynaklardan iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir. Böylelikle alıntı ya da benzer makale yazmak yerine yazarın kendi katmış olduğu yorum ile özgün bir yazı elde edilebilir.

2) Eğer özgün bir makale yazıyor iseniz imla kurallarına da çok özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle noktalama işaretlerini doğru kullanmak, bağlaçların yazımlarına dikkat etmek ve büyük-küçük harf yazımında hata yapmamak gibi konular makalenin akıcılığı açısından büyük önem arz etmektedir.

3) Bir konu hakkında uzun bir özgün makale yazacak iseniz sürekli aynı sözleri kullanmaktan kaçınınız. Aksi taktirde makale gereksiz yere uzayarak hem okuyucunun hem de arama motorlarının makaleye olan ilgisini azaltmaktadır.

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Şimdi gelelim paranın nasıl kazanıldığı konusuna. Son dönemde internet üzerinden makale yazarlarına iş veren çok sayıda bireysel ve kurumsal kimlikler bulunmaktadır. Buna ek olarak ise online makale ekipleri aracılığıyla da yazdığınız makale karşısında komisyon karşılığı ile ek gelir elde edebiliyorsunuz.

Makale sektöründen aylık ortalama 500 TL ile 2.000 TL arasında para kazanmak mümkün. Ancak bu tamamen sizin makale yazma performansına ve makaleyi veren tarafı memnun etmenize bağlıdır. Makalelere genellikle kelime sayısı bazında ödeme yapılmaktadır.

Kelime sayısına göre ücretler standart olsa da eğer yazdığınız makaleler gerçekten beğenilir ve popüler bir yazar haline gelirseniz makale başına daha fazla ücret talep ederek o oranda daha fazla para kazanabilirsiniz. Hem referans kazanmak adına hem de daha fazla makale işi almak adına başlangıçta yazdığınız makaleler için uçuk fiyatlar söylemekten de kaçınmanız tavsiye edilir. Makale yazma işinden kazanacağınız para tamamen sizin performansınıza ve aldığınız işe göre değişiklik gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Evde Mantı ve Yaprak Sarma İşi Yaptırmak İsteyen Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. Havva dedi ki:

  Manisa’da yaşıyorum, çalışmıyorum. Makale yazabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Nur dedi ki:

  Kendine güvenen yaratıcı ruhlu bir insanım..maşallah yapmak istiyorum… Destek verirseniz sevinirim..

 3. MİNE dedi ki:

  EK İŞ OLARAK MAKALE YAZMAK İSTİYORUM.
  ANKARA ÇANKAYADA YAŞIYORUM.

 4. Selcen dedi ki:

  Merhaba ben kayseride yasıyorum kendıne güvenen ve ikna kabiliyeti olan biriyim eminim halledebilirim bu işi

 5. yasemin dedi ki:

  sosyal hizmetler uzmanıyım araştırma ve inceleme kabiliyetim oldukça yüksek üniversitede hoca olarak çalışmaktayım. birlikte çalışabiliriz

 6. Ufuk danış dedi ki:

  25 yıllık edebiyat öğretmeniyim şu an emekli olduğum için bol zamanın var ..ilgilenirseniz bu alanda yükselişimi birlikte izleyebiliriz ..
  Saygılarımla

 7. Fatma dedi ki:

  Türk Dili Edebiyatı mezunuyum, ek gelire ihtiyacım var. Kalemim güçlüdür ulaşırsanız sevinirim.

 8. Ozcan dedi ki:

  26 yillik radyo ve Tv yayincisiyim calistigim tum radyolarin reklam metinlerinide kendim yazdim bu nedenle iyi bir makale yazari olarak hizmet vermeye hazirim.

 9. sezai tuna dedi ki:

  elektrik elektronik teknikeriyim. kendi aracım var. işi teslim alıp teslim edebilirim. büyükçekmecede oturuyorum.

 10. Aysel Kılıç dedi ki:

  Merhaba, tekerlekli sandalye kullanıyorum. Yüksek lisans öğrencisiyim, farklı sitelerde de makaleler yazıyorum. sme.kilic1@gmail.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz. İstanbul’da ikamet ediyorum. Teşekkürler.

 11. Seda dedi ki:

  makale yazma konusunda deneyimliyim,bana ulaşırsanız sevinirim.

 12. çiçek küley dedi ki:

  Ben makale yazmak istiyorum bana ulaşırsanız sevinirim

 13. Ö dedi ki:

  BU İŞİ YAPABİLİRİM.

 14. Selin dedi ki:

  Makale yazma konusunda yeteneğim var. Özgün yazılar yazma gibi deneyimlerim de olmuştur. Üniversite mezunuyum. Bilimsel makale yazma konusunda da bilgim var. Edebi, öykü tarzı yazılar da yazabiliyorum.

 15. Oylum dedi ki:

  Üniversitede araştirma gorevlisiyim. 17 yıllık bilgisayar mühendisiyim. Bilimsel makaleler başta olmak üzere makale yazma konusunda deneyimliyim.

 16. Hamza KAPAN dedi ki:

  Ankara Keçiören de oturuyorum bilimsel makeleler konusunda deneyimliyim üniversite mezunuyum .

 17. Ece dedi ki:

  Makale yazma konusunda başarılıyım. Üniversite mezunuyum.

 18. merve dedi ki:

  Makale yazarlığına talibim. Her konuda İngilizce ve Türkçe özgün makaleler yazarım.

 19. Cem dedi ki:

  her türlü konuda profesyonel makale yazdırmak isteyenler mrtsoftware@yandex.com

 20. serkan gülbaş dedi ki:

  iyi derece office bilgisine sahibim.
  10 parmak klavye kullanırım. Her türlü yazı ve tezleri yazabilirim. ankara

 21. Makale İşi dedi ki:

  Makale editörlüğü yapmak isteyen, tercihen üniversite öğrencisi, esnek çalışabilen, dürüst arkadaşlarla çalışmak istiyorum. tarmeknet@gmail.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 22. Serife meral ulukan dedi ki:

  30 yıllık emekli sağlık ciyim lise yıllarında antalya ili bir birincilik birde ikincilik odulum var kompozisyon dalında iyi bir okuyucuyu m yazmak isterim

 23. Gülay dedi ki:

  Deneye bilirim

 24. Nataliya dedi ki:

  Lüleburgazda oturyorum yazmak isterim

 25. Tuana dedi ki:

  Makale yazma konusunda yetenekliyim..antalyada oturuyorum.