İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Makam Şoförü Alımları | Şartlar Nelerdir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman olduğu gibi yeni yılda da bakanlıklara ve çeşitli kurumlara makam şoförü alımı gerçekleşecektir. Makam şoförü olabilmek için belirli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Şoför olabilmek için sadece ehliyetinizin olması yeterli değildir. Aynı zamanda makam şoförü adaylarının sağlık kriterleri ve psikolojik koşulları da önemlidir.

Günümüzde makam şoförü olmak isteyen çok sayıda insan bakanlıklarda makam şoförü olmak istemektedir. Biz de sizler için makam şoförü olmak istiyorum ve makam şoförü olmak için gerekli şartlar nelerdir diye soranlar için madde madde makam şoförü olmanız için sizde aranacak kriterleri listeledik.

– Öncelikli olarak trafik kurallarını çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Yolculuk esnasında önemli makamları taşıyacağınız için trafik kurallarına uyarak taşıdığınız kişilerin can sağlığını riske atmamanız gerekmektedir.

– En az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra temel düzeyde mekanik bilginizin olması da şart. Kullandığınız araç yolda basit bir arıza yaptığı zaman olaya anında müdahale edip aracın aktif olarak çalışmasını sağlayacak kadar bilginizin olması önemlidir.

– Makam şoförü olabilmek için gerekli olan eğitimleri, kursları tamamlayıp sertifikalarını almanız gerekmektedir. Çoğu iş veren bu kursları işe başlamadan önce makam şoförlerine sunmaktadır. Başarıyla bitirenler ise makam şoförü olarak işe başlayabilmektedir.

– Ayrıca psikolojik bazı testlerden de geçmeniz olasıdır. Herhangi bir sicil kaydınızın olmaması, psikolojik testleri başarıyla tamamlamanız resmi kurumlarda makam şoförü olabilmek için çok önemli bir yere sahiptir.

– Son olarak ise makam şoförü eğitim programını tamamlamanız gerekiyor.

Makam Şoförü Maaşları

Makam şoförlerinin ne kadar maaş aldığı 2019 yılında da merak konusu olan maaş hususlarından birisidir. Dolayısıyla biz de sizler için makam şoförlerinin yeni yıl maaşını araştırdık. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için makam şoförü maaşları adlı makalemize bir göz atabilirsiniz.

İŞ İLANLARINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Bir önceki yazımız olan Folkart Yapı İnşaat İşçi Alımı İş İlanları 2018 başlıklı makalemizde Folkart Mühendis Alımı 2018 ve Folkart Yurdışı İşçi Alımı İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  Merhabalar Diyarbakır’dan Murat ben aktif araç kullanıyorum Src 1234 belgelerim mevcuttur silahlı özel güvenlik belgem mevcut Doğu ve güneydoğu yu iyi biliyorum esnek çalişma saatlerine uyum saglarım çalişmaktan keyif alan birisiyim hertürlü lüks aracı kullanabilirim iyi çalişmalar dilerim

 2. yiğit sarıgül dedi ki:

  2.5yıllık uzman çavuştum van özel harekatta mesleğimi kendi isteğimle bıraktım motor meslek lisesi mezunuyum arac bilgim yüksek söförlüğüm iyidir.izmir

 3. Neriman Çağlayan dedi ki:

  Ben annemin mail adresinden başvuru yaptim kepçe operatörüyum ehliyetli 10 yillik deneyimim var yurtdışı olursa ulasbileceginiz tel 0541 654 99 12 burak Çağlayan

 4. Ozcan dedi ki:

  E sınıf ehliyetimi var 1.2.3.4 serecelerim var 20 yıllık şoförüm arabadan anlarım evliyim 3çocuğum var. Ankara eryaman da oturuyorum.

 5. Bünyamin akay dedi ki:

  E sınıfı ehliyetim var artı 1.2.3.4 serçeler im ve piskötekinin yimde var